Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петрівка

Петрівка - село, центр сільської Ради. Розташована за півкілометра на північ від районного центру й залізничної станції Урожайна. Дворів - 1327, насе­лення - 4524 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Ближнє, Ізвесткове, Кар'єрне, Красна Поляна, Кремнівка, Миролюбівка, Новоестонія, Пушкіне.
Виникло село в останній чверті XIX ст. під час будівництва залізниці Лозова - Севастополь. Багато селян-бідняків у пошуках заробітку приходили на станцію Курман-Кемельчі з центральних губерній Росії й України. Частина з них наймалася до поміщика-колоніста на сезонні сільськогосподарські роботи, частина працювала на станції. Дехто осідав тут назавжди. Спершу будували землянки; згодом, у сере­дині 90-х років, з'явилося кілька хат-мазанок. Таким чином, при станції утворилося невелике поселення, за яким згодом закріпилася назва Петрівка. Тривалий час вона була частиною Курман-Кемельчі, його околицею.
За Радянської влади 1925 року Петрівка стала самостійним населеним пунктом. На той час тут налічувалось 35 дворів і 193 жителі. Вони в основному займалися сільським господарством, частина працювала на залізниці. Село підпорядковувалось Курманській сільраді Джанкойеького району.
У серпні 1927 року селяни Петрівки за допомогою ініціативної групи з 8 осіб організували товариство спільного обробітку землі «Кооперативне життя». 1928 року в товаристві було 15 родин з 60 їдцями, з яких працездатних - 33. Вони обробляли 265 десятин землі. Держава подавала ТСОЗу допомогу насінням, грошовими кре­дитами, на які було придбано 6 коней та дрібний сільськогосподарський реманент.
На базі ТСОЗу у березні 1929 року виник колгосп «Трудова згода». Велику допо­могу в чрй час йому надала тракторна колона Сімферопольського зернорадгоспу ім. М. І. Калініна, засіявши половину площ, відведених під ярові культури. На 1931 рік до нього вступило 32 господарства. В 30-і роки визначився основний напрям артілі: зернове господарство. Великого значення набуло насінництво. Колгоспники вирощували сортове насіння пшениці та ячменю для колгоспів Біюк-Онларського району (у 1930-1935 рр. Петрівка входила до складу цього району). Значні площі відводилися під баштанні культури, бавовник, сорго.
Колгоспи петрівський та «Світлий шлях» (село Кіят) у березні 1931 року об'єдналися. Тоді ж у господарстві створено партійну організацію з 4 осіб. Першими поміч­никами сільських комуністів у проведенні посівних кампаній, хлібозаготівель, у розповсюджгенні позик і культурно-освітній роботі стали комсомольці. 1932 року в Петрівці створено окремий комсомольський осередок з 12 осіб (до цього місцеві комсомольці входили до осередку селища Курман-Кемельчі).
Зміцнювалося господарство, підвищувалася врожайність сільськогосподар­ських культур. Після утворення Курманської МТС 1930 року зросла механізація сільськогосподарських робіт. Щороку на поля колгоспу виїздило 5-6 тракторів. Зернові в основному збирали комбайнами. Придбали 3 автомашини. 1932 року кол­госп увійшов до числа дослідно-показових, на його прикладі селяни району вчилися колективному веденню господарства. Наслідки самовідданої праці колгоспників дістали високу оцінку. В 1939 і 1940 рр. за зразкову культуру землеробства колгосп завоював право брати участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці.
Із зростанням економіки колгоспу розвивалося село, підвищувався культурний рівень його населення. 1940 року в Петрівці мешкало 809 чоловік. Було розв'язано проблему забезпечення жителів села водою: на кошти колгоспу в 1938-1939 рр. вирито 2 шахтні колодязі й пробито 2 артезіанські свердловини. Петрівка стала впо­рядкованим населеним пунктом, на її вулицях і присадибних ділянках колгоспни­ків з'явилося багато різних дерев. Медичну допомогу жителям села подавали в Курманській селищній лікарні. Відкрилися дитячі ясла. Діти навчались у середній школі Курман-Кемельчі. 1939 року село було радіофіковане.
Мирне життя радянських людей перервав віроломний напад фашистської Німеччини на нашу країну. В перші ж дні війни близько З0 чоловік пішли захищати Батьківщину, 17 чоловік записалося до винищувального батальйону, створеного в Курман-Кемельчі. Все життя села в той період підпорядкувалося інтересам фронту. Жителі Петрівки брали участь у спорудженні укріплень на Перекопі, рили окопи й траншеї навколо районного центру й залізничної станції, евакуювали громадську худобу.
1 листопада 1941 року Петрівку захопив ворог. Почалися страшні дні окупації. Фашисти заарештували, а потім розстріляли І. В. Абраменка, Е. М. Найговзину, М. Д. Найговзину, М. П. Олейникова, А. Е. Пономаренка та інших місцевих акти­вістів. Усього в селі розстріляно 27 жителів, серед них жінки, діти, старі. На ка­торжні роботи до Німеччини вигнано 16 чоловік. Майже весь період окупації в Петрівці перебували ворожі військові частини. Солдати відбирали у людей масло, яйця, молоко, хліб та інші продукти. З селян стягували непосильні податки.



Петрівка - cучасна карта

.