Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клепініне

Клепініне - село, центр сільської Ради.
Розташоване за 8 км від районного центру і за­лізничної станції Урожайна. Дворів - 584. Насе­лення -1619 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Карпівка, Разіне і Яструбівка.
У Клепініному міститься центральна садиба Кримської обласної державної сільськогосподар­ської дослідної станції, за якою закріплено 4575 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3969 га орної землі. Основний напрям господар­ства - вирощування насіння еліти зернових культур і розведення племінного молодняку ве­ликої рогатої худоби та свиней для колгоспів та радгоспів області. Колективом станції про­водиться велика наукова робота по виведенню і районуванню нових сортів пшениці Новокримка і Кримка та озимого ячменю Клепінінський. За післявоєнні роки тут виведено і впроваджено у виробництво 7 сортів зернових культур і трав. 8 років дослідна станція є учасником Виставки передового досвіду у народному господарстві У РСР, за успіхи в рослинництві її відзначено 8 грамотами й авторськими свідоцтвами ви­ставки.
Діє середня школа, в якій навчаються 573 учні і працюють З0 учителів, будинок культури із залом на 350 місць, бібліотека з фондом 25 тис. книжок, лікарня, дитсадок-ясла, 4 магазини, їдальня, майстерня побутового обслугову­вання.
Партійна організація станції об'єднує 80 комуністів, комсомольська - 78 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 50-х роках XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. У 1925 році тут була відкрита обласна дослідна станція рільництва. Директором її став Н. Н. Клепінін, ім'ям якого пізніше названо село. На фронтах Великої Вітчизняної війни билося з ворогом 150 жителів села, з них 25 полягло смертю хоробрих. На честь воїнів, які загинули при визволенні Клопітного, споруджено пам'ятник.

.

Клепініне - cучасна карта