Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Курське

Курське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 55 км від районного центру та за 40 км від залізничної станції і морського пор­чу Феодосія. Дворів - 440. Населення - 1585 чоловік. Сільраді підпорядковані села Опитне, Тополівка, Учебне.
у Курському міститься центральна садиба колгоспу, «Шлях Ілліча», за яким закріплено 3519 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2243
га орної землі. Господарство слеціалізується на садівництві і виноградарстві. З допо­міжних підприємств є кузня, ремонтні майстер­ні, холодильник місткістю 500 тонн фруктів і винограду, винозавод, консервний цех. За успіхи в праці 110 колгоспників відзначено орденами та медалями СРСР, серед них ордена Леніна удостоєно О. І. Носатова, ордена Жовтневої Революції - Р. І. Рижову, ордена Трудового Чер­воною Прапора - М. Л. Смольника, В. І. Бонда­ренко, П. М. Клюкіна.
У Курській середній школі навчаються 368 дітей, працюють 22 вчителі, серед них заслужена вчителька СРСР М. Д. Солодченко. Фонд сіль­ської бібліотеки становить 13,1 тис. книжок. У селі є будинок культури із залом на 350 місць і стаціонарною кіноустановкою, амбулаторія, аптека, дитсадок-ясла, 6 магазинів, їдальня, побутовий комбінат.
Партійна організація села налічує 73 комуністи, комсомольська - 60 членів ВЛКСМ.
Виникло село 1843 року після переселення сюди групи болгарів з-під міста Пловдива, які рятувалися від переслідування турків. 1905 року кишлавськи селяни підтримували жителів сусід­ніх сіл, які виступили проти поміщиків. Радян­ську владу встановлено тут у січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися з німецько фашистськими загарбниками 242 жителі села, 223 з них не повернулися з поля битви, 186 - нагороджено орденами й ме­далями.
Поблизу Курського знайдено кам'яні знаряд­дя праці доби неоліту, виявлено кургани й залишки поселень ранньої та пізньої бронзи, скіфського поселення, печерну середньовічну церкву. Біля села Тополівки збереглися 2 вірменські середньовічні монастирі.

.

Курське - cучасна карта