Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Завітне

Завітне - село, центр сільської Ради. Розташоване за 102 км. від районного центру і за 43 км від залізничної станції Керч-ІІ. Дворів - 439. Населення - 1553 чоловіка. Сільській Раді також підпорядковані села Костиріне, Набережне, Яковенкове.
У Завітному міститься центральна садиба птахофабрики «Приморська», на якій близько 172 тис. курей. За господарством закріплено
11 566 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6099 га орної землі. Розвинуті рільництво і тваринництво. За високі досягнення в праці 93 тру­дівників нагороджено орденами й медалями Ра­дянського Союзу, серед них орденом Жовтне­вої Революції - керуючого відділком А. А. Нікітіна.
У селі - середня й початкова школи, в яких 31 учитель навчає 340 учнів. Є будинок культури із залом на 600 місць і кіноустановкою, бібліо­тека з фондом 10,3 тис. книжок, медпункт, 2 ди­тячих ясел, поштове відділення, 4 магазини, по­бутовий комбінат.
Партійна і комсомольська організації налі­чують б4 комуністи і 93 члени ВЛКСМ. Виникло село в 40-х роках XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни 103 жителі села Бо­ролися з ворогом на фронтах, з них 59 чоловік
загинули в боях за Батьківщину, 31 нагороджено нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. Під час визволення села тут загинула Герой Радян­ського Союзу снайпер Т. І. Костиріна. У Завітному встановлено пам'ятник Т. І. Костиріній, її ім'ям Названо колишнє село Чонгелек-Руський. Споруджено також пам'ятник воїнам-односельцям, що загинули в боротьбі з гітлерівцями.
Поблизу Завітного збереглися скіфські кургани і рештки боспорського міста Китея (V ст. до н. е.) Залишки античних поселень IV-II ст. до н. е. знайдено неподалік Завітного, Костиріного, Набережного і Яковенкового.

.

Завітне - cучасна карта