Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чернишове

Чернишове - село, центр сільської Ради. Розташоване за 4 км від районного центру і за 50 км від залізничної станції П'ятиозерна. Дво­рів - 431. Населення - 1587 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кропоткіне, Портове.
У Чернишовому міститься центральна садиба радгоспу «Чернишевський», який має 7843 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5753 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощу­ванні рису і пшениці. Розвинуте також тваринництво. Діє виноробний цех - філіал Новоселівського винозаводу. За трудові успіхи 80 чоловік удостоєні орденів і медалей Радянського Союзу, серед них орденом Леніна нагороджено шофера М. П. Петрова і комбайнера В. В. Усова.
Працюють восьмирічна школа, в якій 24 вчителі навчають 300 дітей, будинок культури із за­лом на 200 місць, бібліотека з фондом 19,5 тис. книжок, дитячий комбінат, 2 магазини, їдальня.
У селі живуть і працюють 50 комуністів, 52 комсомольці.
Виникло село в 1753 році. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. На фронтах Вели­кої Вітчизняної війни билися з ворогом 19 жи­телів села, з них загинуло 7 чоловік, 12 наго­роджено орденами і медалями. Воїнам-односель­цям, які полягли в боях за Батьківщину, встановлено пам'ятник.
На узбережжі Каркінітської затоки Чорного моря, поблизу села Портового, за 10 км від берега, розташовані Лебедячі острови - філіал Кримського заповідно-мисливського господар­ства. У теплу пору року в густих очеретяних заростях гніздяться птахи 25 видів, у т. ч. білі лебеді, качки, чайки, чаплі. У заповіднику провадять кільцювання птахів, охороняють їх. Узимку підгодовують лебедів, яких в цей період залишається тут до 5 тисяч.

.

Чернишове - cучасна карта