Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чистопілля

Чистопілля - село, центр сільської Ради.
Розташоване за 52 км від районного центру. Залізнична станція. Дворів - 641. Населення - 1924
чоловіка. Сільраді підпорядковані села Затишне, Лібкнехтівка, Тасунове.
У Чистопіллі розміщені центральна садиба колгоспу «Батьківщина», за яким закріплено 10473 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6269 га орної землі, хлібоприймальний пункт Керченського млинкомбінату, відділення «Сільгосптехніки». Колгосп «Батьківщина» - велике багатогалузеве господарство з розвинутим рільництвом і м'ясо-молочним тваринництвом. У селі працюють механічні майстерні, цех переробки винограду. За трудові успіхи 109 передовиків сілбського господарства відзначено орденами і медалями СРСР, серед них ордена Леніна удо­стоєно ланкову виногра­дарської бригади Г. А. Артюшкіну.
У середній школі се­ла 36 учителів навча­ють 512 учнів. Працю­ють бібліотека з фондом близько 7 тис. книжок, дільнична лікарня, їда­льня, 5 магазинів.
Партійна організація об'єднує 68 комуністів, комсомольська - 161 члена ВЛКСМ.
Чистопілля виникло в 60-х роках XIX ст. Радянську владу встанов­лено в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько - фашистських загарбників воював 51 житель села, з них 27 загинули у боротьбі ворогом, 14 нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. В Чистопіллі живе Герой Радянського Союзу М. М. Почивалін, удостоєний цього високого звання за мужність і відвагу, виявлені під час форсування Дніпра. Воїнам-односельням, які полягли в боях за визволення Батьківщини, споруджено пам'ятник.
Неподалік Чистопілля, Лібкнехтівки і Тасунового виявлено залишки двох поселень доби бронзи, античних городища і могильника з монументальними склепами, висіченими в скелі (І III ст.), і поселення IX-X століть.

.

Чистопілля - cучасна карта