Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Багерове

Багерове - селище міського типу, центр селищної Ради, залізнична станція. Розташоване за 61 км від районного центру. Дворів - 1162. Населення - 5 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковані села Андріївка, Восход, Октябрське, Польове.
У Багеровому міститься центральна садиба Колгоспу «Росія», за яким закріплено 6266 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4195 га орної землі. Це -багатогалузеве господарство з розвинутим тваринництвом і рослинництвом. У селищі є винозавод, а на околиці - кам'яний кар'єр. 63 передовиків виробництва за самовід­дану працю нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.
У середній і восьмирічній школах селища 68 учителів навчають 1120 учнів. Є будинок культури із залом на 400 місць і широкоекранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 23,4 тис. книжок, дільнична лікарня, 6 магазинів, будинок побуту, їдальня.
На обліку в партійній організації -126 комуністів, у комсомольській - 247 членів ВЛКСМ.
Багерове виникло наприкінці XIX ст. Радян­ську владу встановлено в січні 1918 року. У каменоломнях поблизу селища в роки громадян­ської і Великої Вітчизняної воєн базувалися партизанські загони. На фронтах Великої Віт­чизняної війни билися з ворогом 162 жителі Багерового, з них 122 загинули, 29 нагороджені орденами і медалями СРСР. У селищі є пам'ят­ники воїнам, які полягли в боях у роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн.
Поблизу Багерового і Восхода знайдено залишки скіфського поселення і двох курганних могильників.

.

Багерове - cучасна карта