Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чапаєвка

Чапаєвка - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру і заліз­ничної станції Краснофлотська. Дворів - 304. Населення - 1357 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Коломенське, Миколаївка, Новий Мир, Новоселівка і Хлібне.
У Чапаєвці розміщена центральна садиба радгоспу «Феодосійський», за яким закріплено 9544 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 7801 га орної землі. Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві, кролівництві та виноградарстві. Діє хлібопекарня. За вироб­ничі досягнення 19 трудівників нагороджено орденами й медалями СРСР, з них доярку - Г. Д. Хопту і директора радгоспу Л. Г. Вайсмана - орденом Леніна, керуючого відділком № 5 М. І. Підкопаєва (нині пенсіонер) - орденом Жовтневої Революції.
В селі є середня школа, де навчаються 500 учнів і працюють 36 учителів, сільське професійно-технічне училище № 4 (450 учнів), клуб із стаціонарною кіноустановкою, літній кінотеатр, бібліотека з книжковим фондом 15,3 тис. при­мірників, лікарня, ветлікарня, 2 їдальні, 4 мага­зини, пошта, комбінат побутового обслуговування.
Партійна організація Чапаевки об'єднує 104 комуністи, комсомольська - 142 члени ВЛКСМ.
Виникло село 1892 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1929 року ство­рено радгосп «Феодосійський». У 30-х роках тут двічі побував М. І. Калінін, ознайомився з роботою радгоспу. На фронтах Великої Вітчизня­ної війни проти німецько-фашистських загарбників боролися 210 жителів, з них 52 за бойові подвиги нагороджено орденами й медалями СРСР, 100 загинули у боротьбі з ворогом. Під час гітлерівської окупації в Черкез-Тобаї було створено підпільну групу на чолі з комуністом А. П. Шматьком. Фашисти схопили патріотів
і стратили. У 1942-1943 рр. тут діяла підпільна група на чолі з Б. С. Мелешком.
У селі встановлено пам'ятник В. І. Чапаєву.
На північ від Чапаєвки виявлено залишки античного поселення (IV-ІІ ст. до н. ери).

.

Чапаєвка - cучасна карта