Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зеленогірське

Зеленогірське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 17 км від районного центру і за 43 км від залізничної станції Сімферополь. Дворів - 472. Населення- 1532 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Балки, Між­гір'я, Новикове, Новогригорівка, Новокленове, Овражки, Пасічне, Прудки, Чорнокам'янка, Яковлівка.
У Зеленогірському розміщена центральна са­диба радгоспу «Зеленогірський», за яким закріп­лено 8756 га сільськогосподарських угідь, з них 3918 га орної землі. Господарство спеціалізу­ється на вирощуванні овочів і виробництві мо­лока. За ударну пращо 49 робітника радгоспу відзначено орденами СРСР. Для зберігання фрук­тів і винограду побудовано холодильник.
У селі є середня школа, де навчаються 624 дітей і працюють 34 вчителі, будинок культури, із залом на 350 місць і стаціонарною кіноуста­новкою, бібліотека з фондом 12,1 тис. книжок, дитсадок-ясла, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, 4 магазини, їдальня, побутовий комбінат.
У партійній організації радгоспу на обліку 82 комуністи, у комсомольській - 68 членів
ВЛКСМ.
Зеленогірське виникло внаслідок злиття в 1953 році двох населених пунктів Червоного і Грушівки. У роки Великої Вітчизняної війни 230 жителів села билися з німецько-фашистськими загарбниками на фронтах, 28 з них віддали життя за незалежність Батьківщини, 189 - нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
Біля сіл Овражок і Яковлівки знайдено 2 ран­ньопалеолітичні і мезолітичні стоянки, а поблизу сіл Балок і Зеленогірського - залишки пізньо- скіфського городища, поселення і курганів, а також поселення VIII-IX століть.

.

Зеленогірське - cучасна карта