Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зибине

Зибине - село, центр сільської Ради. Розташоване за 22 км від Білогірська. До найближ­чої залізничної станції Нижнкогірська - 46 км. Дворів - 314. Населення - 1410 чоловік. Сіль­ській Раді також підпорядковані населені пункти Мельники і Озерне.
У Зибиному розміщена центральна садиба колгоспу ім. С. М. Кірова, за яким закріплено 6170 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2514 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві фруктів, винограду, ово­чів. Є державний винозавод, холодильник, майстерня для ремонту сільгоспмашин. За трудові успіхи 73 колгоспників удостоспо орденів і ме­далей Союзу РСР, у т. ч. ордена Трудового Чер­воного Прапора - І. А. Раєвського, Т. Д. Руденко, Є. С. Чичановську.
У середній школі села 27 учителів навчають 406 учнів. Працюють будинок культури із за­лом на 400 місць і стаціонарною кіноустановкою,
бібліотека з фондом 9,1 тис. книжок, фельдшер­сько- акушерський пункт, 2 дитсадки, поштове відділення, 2 магазини, їдальня, майстерні побу­тового обслуговування.
Парторганізація колгоспу налічує 43 кому­ністів, комсомольська - 57 членів ВЛКСМ,
Засноване село в 1918 році. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з ворогом 77 жите­лів села, з них 8 - загинули, 77-нагороджено бойовими орденами і медалями.
Біля Зибиного досліджено скіфський, курган з кам'яним склепом IV-III ст. до н. е., а поблизу с. Озерного виявлено пізпьоскіфське городищіе перших століть нашої ери.

.

Зибине - cучасна карта