Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Первомайське

Первомайське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 23 км від районного цент­ра і за 18 км від залізничної станції і морського порту Феодосія, Дворів - 485. Населення - 1659 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані на­селені пункти Жемчужина Криму, Ізобільне, Ізюмівка, Ключове, Красне Село, Відважне й Садове.
У Первомайському міститься центральна садиба винорадгоспу «Старокримський», за яким закріплено 7191 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3209 га орної землі. У господарстві розви­нуті також тваринництво, садівництво, городництво, тютюнництво, птахівництво. 33 передовиків сільськогосподарського виробництва відзначено орденами та медалями СРСР.
Є середня школа, де навчаються 664 учні і працюють 43 вчителі, клуб, бібліотека з книж­ковим фондом 9 тис. примірників, дитсадок, від­ділення зв'язку з ощадною касою.
Партійна організація села об'єднує 125 кому­ністів, комсомольська - 92 членів ВЛКСМ.
Засноване село у другій половині XVIII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час громадянської війни багато жителів Карагоза вступило добровольцями до лав Чер­воної Армії. 1921 року тут створено ТСОЗ. То­ді ж виникли партійний та комсомольський осередки. 58 жителів села билися на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни, з них 21 загинув, 29 на­городжено орденами та медалями за ратні под­виги. У 1941 році у Старокримському лісі діяв партизанський загін під командуванням Г. Є. Водоп'янова. У Первомайському відкрито пам'ят­ник воїнам-односельцям, які полягли в боротьбі проти гітлерівців.

.

Первомайське - cучасна карта