Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Багате

Багате - село, центр сільської Ради. Розташоване біля автошляху Сімферополь-Феодосія, за 15 км від районного центру і за 60 км від залізничної станції Сімферополь. Дворів - 311. Населення - 1005 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані села Горлинка, Земляничне, Красна Слобода, Мелехове, Оленівка, Поворотне, Радісне, Родники, Руське, Синьокам'янка, Черемисівка.
У Багатому міститься центральна садиба багатогалузевого колгоспу «Гірський», за яким закріплено 2665 га сільськогосподарських угідь,
у т. ч. 2433 га орної землі. За успіхи в праці 68 чоловік удостоєно урядових нагород, серед них ордена Леніна - К. А. Писаренка, В. Я. Кратька, О. С. Коробкову, ордена Трудового Чер­воного Прапора - Г. М. Євтушенка, Г. В. Гордійчук, Д. Ф. Глушкову.
У селі є середня школа, де навчаються 402 учні і працюють 23 вчителі, бібліотека з фон­дом 8958 книжок, медпункт, амбулаторія, апте­ка, дитсадок, хлібопекарня, побутовий комбінат, 4 магазини.
Партійна організація налічує 64 комуністи, комсомольська - 50 членів ВЛКСМ.
Виник населений пункт у 80-х роках XIX ст. У 1905-1907 рр. тут відбувалися заворушення селян. Разом з жителями села Коперликой (Черемисівка) вони виступали проти місцевого по­міщика. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни 59 жителів села билися з ворогом на фронтах, 24 з них загинули за Батьківщину, 41 відзна­чено бойовими нагородами.
Поблизу Багатого виявлено залишки поселен­ня доби неоліту, періоду міді і таврського, досліджено курган Кемі-Оба періоду бронзи (дав назву археологічній культурі  - кемі-обінська). Неподалік Земляничного відомі середньовічні поселення і вірменський монастир.

.

Багате - cучасна карта