Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красний Мак

Красний Мак - село, центр сільської Ради. Розташований у долині річки Бельбеку, за 18 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Сирень, Дворів - 340. Населення - 1038 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані населені пункти Залісне, Кріпке, Холмівка.
У селі Красний Мак міститься центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 2888 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1288 га орної землі. Основний виробничий напрям гос­подарства - садівництво і тютюнництво, розвинуті також овочівництво і тваринництво. Побудовано холодильник місткістю 1000 тонн. За ус­піхи в праці колгосп у 1965-1968 і 1970 роках нагороджено трьома дипломами 1-го ступеня і двома дипломами 2-го ступеня ВДНГ СРСР. 47 жителів села відзначено орденами і медалями
Герой Соціалістичної Праці М. Г.  гржибовський з гостями із Болгарії у радгоспному саду. Поштове, 1959 р.
Союзу РСР, серед них орденом Леніна - С. Т. Білотурова, Л. Ф. Кейна, Г. О. Ларину та Є. Й. Оладько.
У сільській середній школі навчаються 310 учнів і працюють 18 учителів. Є будинок куль­тури із залом на 400 місць, бібліотека з книжко­вим фондом 12 тис. примірників, медпункт, ап­тека, 2 дитячі садки, їдальня, будинок побуту, 2 магазини, поштове відділення.
На обліку в партійній організації села перебувають 22 комуністи, у комсомольській - 21 членів ВЛКСМ.
Село виникло в XVII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. На честь воїнів, які загинули, визволяючи Батьківщину під час Великої Вітчизняної війни, в селі встановлено монумент.
Споруджено пам'ятник В. І. Леніну. Створено музей, що дів на громадських засадах.
На території Красного Маку виявлено залишки поселення і святилища таврів, а також антич­ного поселення і могильника, поблизу Кріпкого - двох стоянок доби мезоліту (10 тис. ро­ків тому), городища та могильника V-XV ст., укріплення і замок XII-XV ст., церкву з фрес­ками XII-XV ст., неподалік Залісного - залиш­ки могильника і печерного міста Мангупа (V - XV століття).

.

Красний Мак - cучасна карта