Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мазанка

Мазанка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від Сімферополя, за 3 км від автошляху Сімферополь-Феодосія. Дворів - 727. Населення - 2250 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Краснівка, Лісносілля, Опушки й Солов'ївка.
У Мазанці розміщена центральна садиба кол­госпу «Заповіт Ілліча», за яким закріплено 3500 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2085 га орної землі. Господарство - багатогалу­зеве. Спеціалізується на рільництві і тварин ництві.
У селі є середня школа, де 36 учителів навча­ють 516 учнів, будинок культури із залом на 400 місць, літній кінотеатр, бібліотека з книжковим фондом 11,5 тис. примірників, дитячий садок і ясла, 5 магазинів, відділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 43 комуністи, комсомольська - 60 членів ВЛКСМ.
Мазанка виникла 1787 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час гітлерів­ської окупації 24 жителі Мазанки були розстріляні фашистами за допомогу партизанам. на фронтах Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників билися 208 од­носельців, з них 88 за бойові заслуги нагородже­но орденами й медалями СРСР. 109 чоловік заги­нули смертю хоробрих.
Поблизу села у протитанковому рові поховано понад 10 тис. чоловік, закатованих окупантами
у 1941-1942 рр. На братській могилі встанов­лено обеліск.
На околиці с. Мазанки (урочище Вовчий грот) досліджено ранньопалеолітичну стоянку з вог­нищами, виявлено кілька поселень доби неоліту, міді й бронзи та кургани доби бронзи, а по­близу Мазанки і Солов'ївки - 2 скіфських горо­дища перших століть н. ери.

.

Мазанка - cучасна карта