Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новопокровка

Новопокровка - село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км від районного центру і залізничної станції Урожайна. Дво­рів - 283. Населення - 997 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані населені пункти Красна Долина, Миронівка, Мускатне, Невське, Новодолинка, Проточне.
У Новопокровці міститься центральна садиба колгоспу «Ленінець», за яким закріплено 5271 га сільськогоспдарських угідь, у т. ч. орної землі - 3600 га. У господарстві розвинуті рільництво, тваринництво, овочівництво, садівництво і виноградарство. За трудові успіхи 26 чоловік наго­роджено орденами і медалями. 1962 року за ви­сокі показники на збиранні зернових комбайне­рів колгоспу М. Д. Резниченка, І. О. Краснощока, Я. І. Чувакова нагороджено орденом Леніна.
Діє восьмирічна школа, в якій навчаються учнів і працює 21 учитель, будинок куль­тури із залом на 400 місць і бібліотекою (9 тис. книжок), медпункт, дитсадок, 2 магазини, їдальня, радіовузол, пошта, ощадкаса, побутові майстерні. Проведено водопровід.
Партійна організація об'єднує 38 комуністів, комсомольська - 20 членів ВЛКСМ.
Село виникло 1815 року. Радянську владу
встановлено у січні 1918 року. Під час Великої вітчизняної війни в селі діяла підпільна група під керівництвом голови колгоспу М. Г. М'язгова та секретаря парторганізації М. І. Юдіна. Підпільники постачали партизанам Криму зброю і продовольство, розповсюджували листівки та газети. 1943 року вони загинули від рук гітлерівських катів. На фронтах билися з ворогом 182 жителі села, 46 із них нагороджені орденами і медалями, 84 чоловіка віддали життя за ви­зволення Батьківщини. Встановлено пам'ятник воїнам-односельцям, які полягли у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.

.

Новопокровка - cучасна карта