Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фрунзенське

Фрунзенське - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташоване в Партенітскій долині, по берегах річок Партенітка й Аян; до Алушти - 16 км. Населення - 5000 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Айвазовське, Бондаренкове, Казка, Утьос, Чайка.
У Фрунзенському розміщені науково-дослідне господарство «Приморське» Нікітського державного ордена Трудового Червоного Прапора бота­нічною саду; санаторій «Фрунзенське», будинок відпочинку «Айвазовське», санаторний комплекс «Крим». За господарством «Приморське» закріплено 75 га сільськогоспугідь, у т. ч. 57 га орної землі. З них 53 га зрошуваних. Головне завдання господарства - забезпечення успішного проведення науково-дослідної роботи й активна участь у пропаганді досягнень сільськогосподарської науки, техніки і передового досвіду. Основним у його виробничій діяльності є вирощування декоративних саджанців деревно- чагарникових порід, переважно субтропічного походження, найбільш цінних сортів і форм, одержання вихідного садильного матеріалу й насіння квіткових культур. У науковій частині господарства працюють 6 кандидатів сільськогосподарських та біологічних наук. Учасники ВДНГ
П. Г. Новиков, З. Є. Рокожиця й В. А. Перепьолкіна в 1965 році удостоєні бронзових медалей, а кандидат біологічних наук В. М. Бабкіна в 1972 році - диплома 1-го ступеня виставки.
Колективу санаторія «Фрунзенське» присвоє­но звання колективу комуністичної праці. 40 лі­карів здійснюють у ньому всю лікувально-діагностичну роботу. В здравниці працюють 586 ударників комуністичної праці. За трудові досяг­нення 72 чоловіка нагороджені орденами й меда­лями СРСР.
У селищі є середня школа, в якій 47 учителів навчають 735 учнів, музична школа, 3 клуби, кінотеатр на 530 місць і літній кінотеатр на 900 місць, 2 бібліотеки з фондом 49 тис. книжок, З дитячі садки, поліклініка, 7 їдалень, 15 мага­зинів, побутовий комбінат, пошта, 2 причали.
У селищі живуть і працюють 1024 комуністи й 905 комсомольців.
Радянську владу встановлено тут у січні 1918 року. 286 жителів села брали участь у боях з фашистськими загарбниками. 87 чоловік віддали життя за свободу й незалежність нашої Бать­ківщини. Всі учасники Великої Вітчизняної вій­ни нагороджені орденами і медалями СРСР.
Уродженець селища вчитель Абдуль Тайфук під час Великої Вітчизняної війни командував стрілецьким батальйоном, який 24 і 26 вересня 1943 року без втрат форсував Дніпро й забезпе­чив плацдарм на його правому березі для роз­витку наступу на Верхньодніпровськ. За муж­ність, проявлену при форсуванні річки, Абдуль Тайфук 20 грудня 1943 року був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. 19 березня 1945 року він загинув на території Німеччини.
В селищі встановлено пам'ятники В. І. Леніну, М. В. Фрунзе. На території санаторного комплексу зберігаються залишки партенітської базиліки, що належала монастирю ХІІІ-XV ст., укріплення якого ще видяіються на вершині Аю­дагу.

.

Партеніт (у 1945-1991 рр. - Фрунзенське) - cучасна карта