Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узятиТУТ
Пошук від
Фрунзенське
Фрунзенське - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташоване в Партенітскій долині, по берегах річок Партенітка й Аян; до Алушти - 16 км. Населення - 5000 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Айвазовське, Бондаренкове, Казка, Утьос, Чайка.
У Фрунзенському розміщені науково-дослідне господарство «Приморське» Нікітського державного ордена Трудового Червоного Прапора ботанічною саду; санаторій «Фрунзенське», будинок відпочинку «Айвазовське», санаторний комплекс «Крим». За господарством «Приморське» закріплено 75 га сільськогоспугідь, у т. ч. 57 га орної землі. З них 53 га зрошуваних. Головне завдання господарства - забезпечення успішного проведення науково-дослідної роботи й активна участь у пропаганді досягнень сільськогосподарської науки, техніки і передового досвіду. Основним у його виробничій діяльності є вирощування декоративних саджанців деревно- чагарникових порід, переважно субтропічного походження, найбільш цінних сортів і форм, одержання вихідного садильного матеріалу й насіння квіткових культур. У науковій частині господарства працюють 6 кандидатів сільськогосподарських та біологічних наук. Учасники ВДНГ П. Г. Новиков, З. Є. Рокожиця й В. А. Перепьолкіна в 1965 році удостоєні бронзових медалей, а кандидат біологічних наук В. М. Бабкіна в 1972 році - диплома 1-го ступеня виставки. Колективу санаторія «Фрунзенське» присвоєно звання колективу комуністичної праці. 40 лікарів здійснюють у ньому всю лікувально-діагностичну роботу. В здравниці працюють 586 ударників комуністичної праці. За трудові досягнення 72 чоловіка нагороджені орденами й медалями СРСР. У селищі є середня школа, в якій 47 учителів навчають 735 учнів, музична школа, 3 клуби, кінотеатр на 530 місць і літній кінотеатр на 900 місць, 2 бібліотеки з фондом 49 тис. книжок, З дитячі садки, поліклініка, 7 їдалень, 15 магазинів, побутовий комбінат, пошта, 2 причали. У селищі живуть і працюють 1024 комуністи й 905 комсомольців. Радянську владу встановлено тут у січні 1918 року. 286 жителів села брали участь у боях з фашистськими загарбниками. 87 чоловік віддали життя за свободу й незалежність нашої Батьківщини. Всі учасники Великої Вітчизняної війни нагороджені орденами і медалями СРСР. Уродженець селища вчитель Абдуль Тайфук під час Великої Вітчизняної війни командував стрілецьким батальйоном, який 24 і 26 вересня 1943 року без втрат форсував Дніпро й забезпечив плацдарм на його правому березі для розвитку наступу на Верхньодніпровськ. За мужність, проявлену при форсуванні річки, Абдуль Тайфук 20 грудня 1943 року був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. 19 березня 1945 року він загинув на території Німеччини. В селищі встановлено пам'ятники В. І. Леніну, М. В. Фрунзе. На території санаторного комплексу зберігаються залишки партенітської базиліки, що належала монастирю ХІІІ-XV ст., укріплення якого ще видяіються на вершині Аюдагу.