Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Віліне

Віліне - село, центр сільської Ради. Розташоване у долині річки Альми, за 35 км від районного центру і за 25 км від залізничної
станції Поштова, Через село проходить автошлях Миколаївка - Севастополь. Дворів- 1583. Насе­лення - 4660 чоловік. Сільській Раді також під­порядковані населені пункти Берегове, Піщано і Розсадне.
У Віліному міститься центральна садиба кол­госпу ім. XXII з'їзду КПРС, за яким закріплено 5730 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2086 га орної землі. Основний виробничий напрям господарства - садівництво і виноградарство. Розвинуті також зернове господарство і тварин­ництво. У селі є 2 винозаводи, 2 холодильники місткістю 1500 тонн, консервний цех, механічні майстерні. На території села розміщена база передгірського дослідного господарства Всесоюз­ного науково-дослідного інституту виноробства і виноградарства «Магарач». Колгосп двічі наго­роджений дипломами 3-го ступеня ВДНГ. За успіхи в праці 38 чоловік відзначено ордена­ми і медалями Союзу РСР, у т. ч. орденом Леніна - бригадира тваринницької ферма Т. О. Борисова і голову колгоспу М. Д. Приходька.
У середній школі села 56 учителів навчають 1010 дітей. Діють 2 будинки культури, 2 бібліо­теки з фондом 27 тис. книжок, лікарня, 3 дитя­чі комбінати, поштове відділення, універмаг, 4 магазини, 3 їдальні, павільйон побутового обслу­говування.
Партійна та комсомольська організації об'єд­нують 181 комуніста і 310 членів ВЛКСМ.
Село виникло у середині XVII ст. 1854 року в Бурлюці на річці Альмі відбувся бій росій­ської армії з англо-французьким військом. Тут встановлено обеліск. Радянську владу встанов­лено у січні 1918 року. Назване село на честь Героя Радянського Союзу генерала І. П. Віліна, який загинув у боях за визволення Криму в 1944 році. У Віліному встановлено пам'ятник відважному піонерові Віті Білоусову - партизанському розвіднику в роки Великої Вітчизняної війни.
У Піщаному є районний міжколгоспний будинок відпочинку для дітей. На морському узбе­режжі створюється курортна зона.
Поблизу сіл Віліного, Берегового і Піщаного знайдено кам'яні знаряддя праці доби палео­літу і бронзи, залишки двох пізньоскіфськвх поселень (III ст. до н. е. - III ст. н. е.). Городище і могильник того ж часу досліджуються біля Піщаного.

.

Віліне - cучасна карта