Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скалисте

Скалисте - село, центр сільської Ради. Розташоване за 15 км від районного центру і за 4 км від залізничної станції Поштова. Через село проходить автошлях Новопавлівка - Научний. Дворів -530. Населення - 2140 чоловік. Сільськім Раді також підпорядковані населені пункти Глибокий Яр, Прохладне, Трудолюбівка.
У  Скалистому міститься центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва й управління Альминського комбінату будівельних матеріалів. За колгоспом закріплено 3623 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1187 га орної землі. Основний виробничий напрям господарства - садівництво і тютюнництво, вирощуються також ефіроолійні культури. В селі побудовано консервний завод, хитдильник, для зберігання фруктів на 1000 тонн. За успіхи в праці колгосп відзначено дип­ломом 3-го ступеня ВДНГ СРСР, 28 жителів села нагороджено орденами і медалями Союзу РСР, серед них орденом Леніна - садівника Г. М. Костильова і машиніста каменерізної машини В. Л. Політикина.
У восьмирічній школі села навчаються 486 учнів і працюють Зй учителі. Є будинок куль­тури з залом на 200 місць, кінотеатр на 350 міст., бібліотека з книжковим фондом понад 8 тис. примірників, медпункт, дитячий комбінат, павільон побутового обслуговування, 3 мага­зини, поштове відділення.
Тут працюють 87 комуністів і 22 комсомольці. Виникло село у середині 17 ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1929 року в Скалистому організований колгосп і створено партійний осередок. У Скалистому встановлено два пам'ятники: воїнам-визволителям і партизанам, які заіинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Біля сіл Скалистого, Глибокого Яру, Прохладного і трудолюбівки знайдені стоянка раннього палеоліту (в гроті Шайтан-Коба) й три стоянки пізнього палеоліту, залишки поселення доби бронзи, трьох поселень та могильника таврів, декількох поселень, сховища і трьох могильників скіфів, античного могильника, а також двох середньо­вічних поселень (IV-XV ст.), печерного міста Бакли та двох могильників (IV-VIII ст.), на одному з них розкопано понад 800 могил.

.

Скалисте - cучасна карта