Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ароматне

Ароматне - село, центр сільської Ради. Розташоване за 18 км від районного центру і за 18 км Пд залізничної станції Сімферополь. Поблизу села протікає річка Бурульча. Дворів – 387. Населення - 1301 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані села Красногірське і Ку­рорте.
В Ароматному міститься центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 4378 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2814 га орної землі. Напрям господарства - садівництво, виноградарство, вирощування ефіроолійних культур. За трудову доблесть орденами і медалями нагороджено 59 чоловік, серед них орденом Ле­ніна - М. Ф. Гончаренка, С. Л. Гусарева, В. І. Ульянову, орденом Жовтневої Революції - М. І. Кізеєву, орденом Трудового Червоного Прапора - О. І. Храпату.
У селі є середня школа, де навчаються 336 дітей і працюють 23 вчителі, бібліотека з фон­дом 6,8 тис. книжок, будинок культури із залом на 600 місць, стаціонарна кіноустановка, фельдшерсько-акушерський пункт, дитсадок-ясла, поштове відділення, ощадна каса, 3 магазини, їдальня, побутовий комбінат.
У двох партійних організаціях (колгоспу і школи) - 78 комуністів, у двох комсомоль­ських - 86 членів ВЛКСМ.
Село виникло після приєднання Криму до Ро­сії. Першими поселенцями були німці-колоністи. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з ворогом 95 жителів села, з них загинув смертю хоробрих 21 чоловік, удостоєні орденів і медалей СРСР 74 чоловіка. Під час Великої Віт­чизняної війни більшість жителів села боролася проти окупантів у партизанському загоні. У с. Курортному Гітлерівці розстріляли і спалили 34 чоловіка.
Поблизу Курортного досліджено 2 стоянки раннього палеоліту, в одній з них (грот Киїк- Коба) вперше в СРСР виявлено поховання неандертальця і скелет немовляти, в урочищі Курак знайдено неолітичне поселення. Біля Ароматного відомі поселення і курганний мо­гильник доби бронзи, а неподалік Красногірського і Курортного - таврські поселення і З могильники, могильник і сховище скіфів перших століть нашої ери.

.

Ароматне - cучасна карта