Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ішунь

Ішунь - село, центр сільської Ради, розташоване за 3 км від районного центру, за 4 км
від залізничної станції П'ятиозерна. На північ­ний схід від села проходить траса Північно-Кримського каналу. Дворів - 684. Населення - 2480 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Пролетарка, Середне, Танкове.
В Ішуні розміщена центральна садиба рад­госпу «Герой Сиваша». За господарством закріплено 6734 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5292 га орної землі. Зрошується 3760 га. Госпо­дарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві та вирощуванні рису. За підсумками восьмої п'ятирічки радгосп нагороджено орденом Леніна, а на честь 50-річчя утворення Союзу РСР - Ювілейним Почесним знаком ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРпС. Радгосп був учасником ВДНГ, нагороджений дипломами виставки. За успіхи в праці 24 трудівників відзначено урядовими нагородами, серед них ордена Леніна удостоєні С. М. Сукач, О. Т. Сергєев, К. М. Пономаренко; ордена Жовтневої Революції - Д. Г. Чабан, Б. О. Клочков; ордена Трудового Червоного Прапора - 9 чоловік.
Працюють середня школа, де 33 вчителі на­вчають 542 учнів, бібліотека, терапевтичне відділення районної лікарні. За післявоєнні роки зведено 600 нових будинків, клуб, дитячий са­док, магазин, їдальню. В селі живуть і працюють 75 комуністів і 63 комсомольці.
Назва села їшунь вперше згадується в писем­них джерелах 1771 року, коли російська армія в ніч з 13 на 14 липня штурмом оволоділа Ішунськими позиціями турків і татар. Радянську вла­ду встановлено в січні 1918 року. 11 листопада 1920 року під час Перекопсько-Чонгарської опе­рації - завершальної операції Південного фрон­ту проти військ Врангеля - основні сили 51-ї стрілецької дивізії (начдив - В. К. Блюхер) роз­громили тут великі сили врангелівців. На фрон­тах Великої Вітчизняної війни 325 жителів села билися з фашистськими загарбниками, 137 з них загинуло, 68 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР. У селі споруджено пам'ятники героям Ішунських позицій і односельцям, які загинули у боротьбі з гітлерівцями.
На північно-західній околиці села виявлено залишки поселення доби неоліту, а також кур­гани доби міді й бронзи.

.

Ішунь - cучасна карта