Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Астанине

Астанине - село, центр сільської Ради, залізнична станція. Розташоване за 14 км від ра­йонного центру. Дворів - 494. Населення - 1633 чоловіка. Сільраді ніднорядковаві населені лунк­ій Виноградне, Зелений Яр, Комишинка, Пісочне, Риманове.
В Астаниному міститься центральна садиба колгоспу «Перше травня», за яким закріплено 5100 га сільськогосподарських угідь, з них 2770 га орної землі. Тут розвинуті рільництво, тваринництво, виноградарство. Збудовано ре­монтні майстерні, холодильник місткістю 300 тонн, пекарня, млин. За успіхи в сільськогосподарському виробництві 115 трудівників нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.
В середній школі села 32 вчителі навчають 466 учнів. Є будинок культури із залом на 600 місць, бібліотека з фондом 12,9 тис. книжок, мед­пункт, дитячий садок. Працюють ощадкаса, від­ділення зв'язку, побутові майстерні, їдальня, 5 магазинів.
Партійна організація об'єднує 67 комуністів, комсомольська - 125 членів ВЛКСМ.
Виникло село в 60-х роках XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 17 жителів села билися в ворогом на фронтах Великої Вітчизняної Війни, 7 чоловік загинули в боротьбі проти гітлерівців, 4 - нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Назване село ім'ям героя-підпільника Г. А. Астанина, який загинув під час війни.
У сквері на могилі 19 більшовиків, розстріля­них денікінцями в 1919 році, споруджено обеліск.
Біля сіл Астаниного, Пісочного і Зеленого Яру виявлено залишки двох поселень, трьох могильників доби бронзи, скіфські кургани, а поблизу Виноградного - залишки двох античних поселень.

.

Астанине - cучасна карта