Кореїз - селище міського типу (з 1930 року), центр селищної Ради. Розташований біля підніжжя гори Ай-Петрі, за 15 км від Ялти. Є морський причал. Через селище проходить автошлях Ялта - Севастополь. Населення-5,9 тис. чоловік.
У Кореїзі міститься відділок винорадгоспу «Лівадія». Тут вирощують виноград, фрукти, тютюн. 750 чоловік за успіхи в праці удостоєно орденів і медалей СРСР. Виноградарю відділку радгоспу М. П. Удовиченко за одержання високих урожаїв винограду присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Щорічно у здравницях селища відпочивають близько 50 тис. трудящих. Тут розміщені санаторії «Комунари», «Білорусія», «Буревісник», пансіонати «Відпочинок», «Місхор», будинки відпочинку «Червоний Прапор», «Волга», «Морський прибій», «Суднобудівник», ім. Горького, будинок творчості Всесоюзного театрального товариства.
У середній і восьмирічній школах селища 76 учителів навчають 1500 дітей. Є також вечірня школа робітничої молоді, 3 клуби, кінотеатр, бібліотека з фондом 14 тис. книжок, лікарня на 115 ліжок, поліклініка, дитячий комбінат, дитячі ясла, 3 їдальні, ресторан, кафе.
198 комуністів, які працюють у селищі, об'єднані в 12 первинних партійних, 370 членів ВЛКСМ - 15 комсомольських організаціях.
Кореїз виник наприкінці XVII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни в селищі діяла підпільна патріотична груна, яку очолювала комуністка Л. І. Пригон. До групи входило 7 чоловік. Патріоти сховали і зберегли від ворога майно лікарні, архіви, червоний прапор. Багато молоді було вря товано ними від відправки на каторжні роботи до Німеччини. Підпільники підтримували зв'язок з партизанами. Лікарня перетворилася на підпільний госпіталь. 1200 жителів селища билися з німецько-фашистськими заграбниками на фрон тах, 100 чоловік удостоєні бойових нагород Союзу РСР. Воїнам Червоної Армії, полеглим за визволення селища від гітлерівців, встановлено пам'ятник.
У Кореїзі жив і працював член петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» агент ленінської «Іскри» В. Г. Шкляревич. Сюди на його ім'я надходила кореспонденція із Женеви від В. І. Леніна і редакції газети для соціал-демократичних організацій Південні по берега Криму.
Під час роботи Ялтинської (Кримської) конференції глав урядів трьох союзних держав - СРСР, Великобританії і США у лютому 1945 року у Кореїзькому палаці (колишньому Юсуповському) розміщувалась радянська делегація.
Поблизу Кореїза берегову смугу довжиною близько 7 км займає курортна зона Місхор. Тут знаходяться численні санаторії, пансіонати, будинки відпочинку. Місхорський парк був закладений наприкінці XVIII ст. у ландшафтному стилі, створювали його кріпаки. Визначною на місхорському пляжі є скульптурна група - фонтан «Дівчина Арза і розбійник Алі-баба». Трохи далі в морі - скульптура русалки з дитинно на руках. Це єдина композиція. Автор її естонський скульптор, академік Петербурзької академії мистецтва. Адамсон.
З листопада 1901 по квітень 1902 року в Місхорі на дачі жив О. М. Горький.
Дивиться також інші населені пункти району: