Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кореїз

Кореїз - селище міського типу (з 1930 року), центр селищної Ради. Розташований біля під­ніжжя гори Ай-Петрі, за 15 км від Ялти. Є мор­ський причал. Через селище проходить автошлях Ялта - Севастополь. Населення-5,9 тис. чоловік.
У Кореїзі міститься відділок винорадгоспу «Лівадія». Тут вирощують виноград, фрукти, тютюн. 750 чоловік за успіхи в праці удостоєно орденів і медалей СРСР. Виноградарю відділку радгоспу М. П. Удовиченко за одержання висо­ких урожаїв винограду присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Щорічно у здравницях селища відпочивають близько 50 тис. трудящих. Тут розміщені сана­торії «Комунари», «Білорусія», «Буревісник», пансіонати «Відпочинок», «Місхор», будинки від­починку «Червоний Прапор», «Волга», «Мор­ський прибій», «Суднобудівник», ім. Горького, бу­динок творчості Всесоюзного театрального товариства.
У середній і восьмирічній школах селища 76 учителів навчають 1500 дітей. Є також вечірня школа робітничої молоді, 3 клуби, кінотеатр, бібліотека з фондом 14 тис. книжок, лікарня на 115 ліжок, поліклініка, дитячий комбінат, дитячі ясла, 3 їдальні, ресторан, кафе.
198 комуністів, які працюють у селищі, об'єд­нані в 12 первинних партійних, 370 членів ВЛКСМ - 15 комсомольських організаціях.
Кореїз виник наприкінці XVII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни в селищі діяла підпіль­на патріотична груна, яку очолювала комуністка Л. І. Пригон. До групи входило 7 чоловік. Пат­ріоти сховали і зберегли від ворога майно лікарні, архіви, червоний прапор. Багато молоді було вря товано ними від відправки на каторжні роботи до Німеччини. Підпільники підтримували зв'язок з партизанами. Лікарня перетворилася на підпільний госпіталь. 1200 жителів селища билися з німецько-фашистськими заграбниками на фрон тах, 100 чоловік удостоєні бойових нагород Со­юзу РСР. Воїнам Червоної Армії, полеглим за визволення селища від гітлерівців, встановлено пам'ятник.
У Кореїзі жив і працював член петербурзь­кого «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» агент ленінської «Іскри» В. Г. Шкляревич. Сюди на його ім'я надходила кореспонден­ція із Женеви від В. І. Леніна і редакції газети для соціал-демократичних організацій Півден­ні по берега Криму.
Під час роботи Ялтинської (Кримської) конференції глав урядів трьох союзних держав - СРСР, Великобританії і США у лютому 1945 року у Кореїзькому палаці (колишньому Юсуповському) розміщувалась радянська делегація.
Поблизу Кореїза берегову смугу довжиною близько 7 км займає курортна зона Місхор. Тут знаходяться численні санаторії, пансіонати, будинки відпочинку. Місхорський парк був за­кладений наприкінці XVIII ст. у ландшафт­ному стилі, створювали його кріпаки. Визначною на місхорському пляжі є скульптурна група - фонтан «Дівчина Арза і розбійник Алі-баба». Трохи далі в морі - скульптура русалки з дити­нно на руках. Це єдина композиція. Автор її естонський скульптор, академік Петербурзької академії мистецтва. Адамсон.
З листопада 1901 по квітень 1902 року в Місхорі на дачі жив О. М. Горький.


Дивиться також інші населені пункти району:

.

Кореїз - cучасна карта