Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучисте

Лучисте - село, центр сільської Ради. Розташоване за 11 км від Алушти і за 46 км від залізничної станції Сімферополь. Дворів - 268. Населення - 1039 чоловік. Сільській Раді підпо­рядковані також селища Лаванда та Семидвір'я.
У Лучистому міститься відділок радгоспу «Алушта», який спеціалізується на виноградар­стві й садівництві. Збудовано холодильник для тривалого зберігання фруктів. За успіхи в праці 10 передовиків удостоєні орденів та медалей.
Працюють восьмирічна школа, в якій 19 учи­телів навчають 213 учнів, клуб на 140 місць, бібліотека з фондом 12 тис. книжок, фельдшер­сько-акушерський пункт, дитячий садок-ясла, пошта, 4 магазини, їдальня.
В селі живуть і працюють 33 комуністи та 20 комсомольців.
На місці нинішнього села в VI-VII ст. існувало поселення Фуни, в якому жили ковалі, тес­лярі, лимарі. У XIII ст. воно стало називатися Демерджі. Радянську владу встановлено тут у січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчиз­няної війни боролося з німецько-фашистськими загарбниками 63 жителі села, з них 22 удо­стоєні орденів та медалей СРСР, 25 віддали життя за свободу й незалежність Вітчизни.
Біля села, на місці розстрілу білогвардійцями й татарськими націоналістами членів першого уряду Республіки Тавріди, в 1968 році встанов­лено пам'ятник.
Неподалік села виявлено залишки двох посе­лень доби неоліту, поселення доби бронзи, трьох таврських могильників. Проводяться археологічні дослідження на поселенні Фуни з форте­цею й могильником VI-XV століть.

Дивиться також інші населені пункти району:

.

Лучисте - cучасна карта