Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишенне

Вишенне - село, центр сільської Ради. Розташоване за 12 км від районного центру і за 35 км від залізничної станції Нижньогірська. Дворів - 518. Населення - 1704 чоловіка. Через село протікає річка Велика Карасівка. Сільраді підпорядковані села Біла Скеля, Миронівка, Солдатове, Яблучне.
У Вишенному розміщена центральна садиба колгоспу ім. Суворова. За господарством закріплено 8212 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3763 га орної землі. Господарство спеціалізу­ється на садівництві і виноградарстві. Вирощу­ються також овочі і тютюн. За трудові успіхи 121 колгоспника нагороджено орденами і меда­лями СРСР, серед них ордена Трудового Черво­ного Прапора удостоєно В. В. Дерев'янка, Ф. П. Дунаєва, Т. С. Анисимову, І. Т. Іванова, М. С. Подвєсну, А. К. Сороковського. Колгосп має свій винозавод, консервний цех, холодильник для зберігання фруктів і винограду, кузню, ремонтні майстерні.
У восьмирічній школі вчаться 402 дітей і пра­цюють 23 вчителі. Є клуб, 2 стаціонарні кіно­установки, бібліотека з фондом 8,2 тис. книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, медпункт, дитсадок-ясла, поштове відділення, ощадкаса, З магазини, їдальня, побутовий комбінат.
Партійна організація налічує 75 комуністів, комсомольська - 39 членів ВЛКСМ.
Село засноване 1877 року. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. Партійна і ком­сомольська організації створені в 1930 році. У цей час був убитий куркулями один із перших комсомольціва. Алексєєв. Його ім'я на пічно занесене в списки комсомольських організацій райо­ну і інколи. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з ворогом 196 жителів села, з них 94 по повернулися з поля бою, 102 нагороджені орденами і медалями СРСР.
Поблизу Білої Скелі знайдено залишки скіф­ських поселень і кургани, а також печеру з на­несеними на склепіннях сарматськими знаками.

.

Вишенне - cучасна карта