Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гвардійське

Гвардійське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км від районного центру і за 26 км від залізничної станції Урожайна. Дво­рів - 305. Населення - 1130 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Братське й Оленівка.
У Гвардійському міститься центральна садиба колгоспу «Прогрес», за яким закріплено 8100 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6611 га орної землі, з них 804 га зрошуваних. Напрям господарства - м'ясо-молочне тваринництво, розвинуті також рільництво, виноградарство, садів­ництво. Із допоміжних підприємств є консерв­ний завод, холодильник, пекарня, млин. За високі показники в праці 57 колгоспників нагоро­джено орденами і медалями СРСР.
У селі є середня школа, де 25 учителів на­вчають 385 дітей, будинок культури із залом на 600 місць, бібліотека з фондом 2 тис. кни­жок, медпункт, дитячий садок, 3 магазини, пошта.
У Гвардійському працюють 46 комуністів і 38 комсомольців.
Село засноване 1872 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. На фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни билося з ворогом 69 жи­телів села, з них 27 нагороджено орденами й медалями, 53 полягло смертю хоробрих. Встановлено пам'ятник на честь воїнів, які загинули лід час визволення села від німецько-фашистських загарбників.

.

Гвардійське - cучасна карта