Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

Березівка - село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 25 км від районного центру і за 46 км від залізничної станції і морського порту Євпаторія. Дворів -512. Населення - 1647 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Бахчівка, Золотий Колос, Каштанівка, Нива, Новомиколаївка, Орлівка й Ульяновка.
У Березівці міститься центральна садиба кол­госпу їм. М. І. Калініна, за яким закріплено 6512 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4800 га орної землі, з них 143 га - поливної. Основний напрям господарства - виноградарст­во, рільництво, овочівництво. В селі збудовано консервний завод, де виробляється 1,5 млн. ба­нок овочевих консервів на рік. За успіхи в праці 6 трудівників колгоспу нагороджено орденами і медалями.
В середній школі села 27 учителів навчають 370 дітей. При школі працює інтернат на 44 чо­ловіка. Є будинок культури із залом на 500 місць. Бібліотека з фондом 11,9 тис. книжок, фельдшерський пункт, дитячий комбінат, від­ділення зв'язку, ощадкаса, будинок побуту, 5 магазинів.
Партійна організація села об'єднує 55 комуністів, комсомольська - 47 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 1928 році переселенцями з Житомирщини. 45 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 28 з них загинули в боротьбі з ворогом, 24 нагороджені орденами і медалями СРСР. В січні 1942 року гітлерівці закатували 80 жителів села, в т. ч. 15 ста­риків і дітей. Вони скинули їх у колодязь і підірвали його. На місці страти встановлено пам'ятник.
На околицях Березівки розкопані 2 кургани з похованнями доби бронзи. В одному з них знай­дено половецьку кам'яну статую («бабу»). Поблизу Каштанівки виявлено скіфський курган­ний могильник.

.

Березівка - cучасна карта