Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Завітне

Завітне - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і заліз­ничної станції Краснофлотська. Дворів - 433. Населення - 1095 чоловік. Сільраді підпорядко­вані також населені пункти Власівка, Корніївка, Пчільники й Роздольне.
У Завітному розміщена центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 5380 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4157 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробни­цтві зерна і тваринницької продукції, розвинуте також виноградарство. Діють млин і пекарня. За успіхи в праці 18 колгоспників нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них А. І. Сма­ля - орденом Леніна, голову колгоспу М. С. Сапроненка - орденом Жовтневої Революції.
В селі є середня школа, де 35 учителів навча­ють 530 учнів, клуб із залом на 350 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 9 тис. примірників, лікарня, дитячий садок-ясла, їдальня, поштове відділення, 5 магазинів.
Партійна організація Завітного об'єднує 40 комуністів, комсомольська - 159 членів ВЛКСМ.
Засноване село 1902 року. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. На фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни проти німецько-фашист­ських загарбників билися 52 жителі, з них за мужність і героїзм 50 нагороджено орденами й медалями СРСР. 27 чоловік загинуло за сво­боду і незалежність Батьківщини. На їх честь встановлено стелу.

.

Завітне - cучасна карта