Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Криничне

Криничне - село, центр сільської Ради. Розташоване за 3 км від районного центру і за 45 км від залізничної станції Сімферополь. Дворів - 292. Населення - 906 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільхівка, Голованівка, Дозорне, Карасівка, Кизилівка, Кирпичне, Красноселівка, Олексіївка, Пчолине, Свободне, Сусіднє, Ульяновка, Чорнопілля.
У Криничному міститься центральна садиба радгоспу «Передгір'я», який має 3887 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1008 га орної землі. За успіхи в розвитку садівництва радгосп з 1954 року - постійний учасник ВДНГ СРСР, щороку нагороджувався дипломами 1-го і 2-го ступеня; з 1958 року він став постійним учас­ником виставки передового досвіду в народному господарстві Української РСР. За вирощування високоякісних сортів яблук Ренет Орлеанський, Ренет Симиренка, Ренет Шампанський, Банан Зимовий і груш Бере Боск на міжнародній вистав­ці в Ерфурті радгосп нагороджений двома золотими і срібною медалями. За трудові успіхи 52 чоловіка відзначено орденами і медалями Союзу
РСР. Серед кращих садівників радгоспу Герої
Соціалістичної Праці, кавалер ордена Жовтневої Революції, делегат XXIV з'їзду КП України П. А. Мишкін. Ордена Леніна удостоєно бригадирів-садівників Г. І. Качаліна і О. В. Головченка, а також директора радгоспу В. Л. Бакуновича, який 19 років очолював це господарство, зараз пенсіонер. 7 медалями Всесоюзної сільськогос­подарської виставки, ВДНГ СРСР і орденом Жовтневої Революції нагороджений В. В. Раков. Колектив відділка, яким він керує уже 28 років, зібрав 1970 року по 210 цнт плодів з гектара. Орденом Трудового Червоного Прапора відзна­чено бригадира К. І. Калгашева і головного агро­нома П. В. Овсєняна.
У Криничному є середня школа, в якій 20 учителів навчають 300 дітей, клуб на 300 місць з стаціонарною широкоекранною кіноустанов­кою, бібліотека з фондом понад 5 тис. книжок, медпункт, дитсадок, будинок побуту, 3 магазини, відділення зв'язку, автоматична телефонна стан­ція, ощадна каса.
У селі - 40 комуністів і 32 комсомольці.
Поселення на місці теперішнього Криничного виникло у другій половині XIX ст. Радян­ську владу встановлено в січні 1918 року. 101 житель Криничного в роки Великої Вітчизняної війни бився з ворогом у лавах Червоної Армії, з них загинуло 47 чоловік, відзначено бойовими нагородами 96 чоловік. У селі встановлено пам'ятник воїнам-одпосельцям, які загинули у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.
Поблизу сіл Голованівки і Красноселівки виявлено залишки двох поселень доби неоліту, біля села Криничного - скіфського городища, а неподалік сіл Олексіївки і Краспоселівки – двох середньовічних поселень із рештками церков.

.

Криничне - cучасна карта