Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Омелянівка

Омельянівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км від районного центру і за­лізничної станції Иижньогірська. Дворів – 524. Населення - 2001 чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Ізобільне, Кулички.
В Омелялівці міститься центральна садиба колгоспу «Пам'ять Ілліча», за яким закріплено 5180 сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4157 га орної землі, з них 1892 га зрошуваної. Основні галузі господарства - рільництво і тваринництво. За трудові успіхи 20 передовиків колгоспого виробництва нагороджено орденами і медалями СРСР, серед них орденом Леніна - доярку В. Г. Кошубу, бригадира Л. П. Буркальцева, голову колгоспу С. І. Шумакова.
У селі є середня школа, в якій навчаються 400 учнів і працюють 24 вчителі, будинок культури із стаціонарною кіноустановкою і залом на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом
8,4 тис. примірників, медпункт, аптека, дитячий комбінат, 8 магазинів, їдальня, побутова майстерня, пошта, ощадна каса. Прокладено 15 км водопроводу. За останні 15 років зведено понад 200 будинків.
Партійна організація об'єднує 49 комуністів, комсомольська - 59 членів ВЛКСМ.
Омелянівка виникла у 20-З0 рр. XIX ст., коли із Мостопілля (нині села Павлівка і Пет­рівка Херсонської області) прибули сюди пере­селенці. У січні 1918 року встановлено Радянську владу. На фронтах Великої Вітчизняної війни боролись проти фашистів 105 жителів села, 39 з них загинуло, 27 -нагороджено орденами і медалями Союзу РСР.
Поблизу Омелянівки виявлено залишки посе­лення і кургани доби бронзи.

.

Омелянівка - cучасна карта