Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малий Маяк

Малий Маяк - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від Алушти і за 65 км від залізничної станції Сімферополь. Дворів - 266. Населення - 803
чоловіка. Сільраді підпорядко­вані також населені пункти Запрудне, Кіпарисне, Лазурне, Нижнє Запрудне, Пушкіне та селища Виноградний і Лаврове.
У Малому Маяці розміщені центральна сади­ба і відділок виноградарського радгоспу «Тавріда», за яким закріплено 87 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 86 га орної землі; Шархин- ський роздрібнювально-сортувальний завод і від­ділок Алуштинського ефіроолійного радгосну- заводу. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва і високі врожаї винограду 32 трудівників села удостоєно орденів і медалей.
У селі є будинок культури із залом на 300 місць, бібліотека з фондом 12 тис. книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, побутовий комбінат, 3 магазини, їдальня. Діти навчаються в школі села Кипарисного.
В партійній і комсомольській організаціях - 29 комуністів і 24 члени ВЛКСМ.
Перші відомості про село, за даними архео­логічних розкопок, належать до XIII ст. У січні 1918 року в селі було встановлено Радянську владу. В квітні 1918 року тут, на шляху із Севастополя до Феодосії, білогвардійці й татарські націоналісти заарештували членів першого Ра­дянського уряду Республіки Тавріди. На місці нерівного бою в 1969 році встановлено меморі­альну дошку. Із 45 учасників Великої Вітчиз­няної війни за мужність і відвагу, проявлені в боях З0 жителів села удостоєно бойових наго­род. 15 воїнів-односельців віддали життя га сво­боду нашої Батьківщини.
Поблизу сіл Малого Маяка, Запрудного й Ки­парисного знайдено знаряддя праці раннього й стоянка пізнього палеоліту, виявлено залишки поселень доби неоліту, бронзи, таврського й античного часів, а також середньовічних могиль­ника, кількох поселень, укріплення VІІІ-XV ст.
Недалеко від Малого Маяка знайдено рештки монастиря Х-ХІІ століть.


Дивиться також інші населені пункти району:

.

Малий Маяк - cучасна карта