Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Завіт-Ленінське

Завіт-Ленінське - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км від районного центру і залізничної станції Джанкой. Дворів - 359. Населення - 1450 чоловік. Сільській Раді підпо­рядковані також населені пункти Зелений Яр, Мартинівка, Мілководне, Пушкіне і Солонцеве.
У Завіт-Ленінському міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Леніна», за яким за­кріплено 8660 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6840 орної землі. Господарство - багатогалузеве. Спеціалізується на виробництві зерна, овочів, тваринницької продукції, фруктів та винограду. У селі розміщені також консервний завод, холодильник місткістю 2400 тонн, млин, винний цех і бройлерна птахоферма. За трудові успіхи 12 чоловік нагороджені орденами та меда­лями СРСР, серед них А. П. Малахова - орде­ном Леніна.
У селі є середня школа, в якій навчаються 548 учнів і працюють 32 вчителі, будинок культури із залом на 640 місць, бібліотека з книж­ковим фондом 14 тис. примірників, медпункт, дитячий комбінат, магазин, побутові майстерні, гуртожиток.
У сільській парторганізації налічується 65 комуністів, у комсомольській - 76 членів ВЛКСМ.
Відоме село з XVII ст. У січні 1918 в селі встановлено Радянську владу. У 1921-1922 рр. тут була організована комуна «Червоний орач», 1933 року - колгосп «Заповіт Леніна».
У Завіт-Ленінському встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Поблизу села виявлено кургани доби бронзи.

.

Завіт-Ленінське - cучасна карта