Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чистеньке

Чистеньке - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від Сімферополя, біля за­лізничної станції Чистенька. Дворів - 798. На­селення - 2170 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Камишинка, Левадки, Новозбур'ївка, Трипрудне, Трудолюбове й Фонтани.
У Чистенькому розміщена центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», за яким закріп­лено 9,6 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. за колгоспом - 4530 га орної землі. Господарство багатогалузеве. Діє відділення райоб'єднання «Сільгосптехніки».
У селі є восьмирічна школа, в якій 34 вчителі навчають 450 учнів, будинок культури із залом на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом на 16 тис. примірників, медпункт, дитячий садок і ясла, швейна і шевська майстерні, 2 магазини, їдальня, поштове відділення.
Партійна організація Чистенького об'єднує 78 комуністів, комсомольська - 46 членів ВЛКСМ.
Засноване село в 1771 році. Радянську в чаду встановлено в січні 1918 року. На фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників билися 153 жителі, з них за виявлені мужність і відвагу 68 чоловік нагоро­джено орденами й медалями СРСР. 82 чоловіки полягли за свободу й незалежність Батьківщи­ни. На честь воїнів, які загинули на фронтах громадянської і Великої Вітчизняної воєн, вста­новлено пам'ятник:
Поблизу Чистенького виявлено скіфське городище із залишками подвійної лінії оборон них споруд.
Поблизу Чистенького, Камишинки, Левадок, Трипрудного й Фонтанів виявлено стоянку епохи палеоліту, кілька поселень доби міді, ранньої і пізньої бронзи, таврське городище, поселення скіфів і 3 середньовічні поселення VIII-X століть.

.

Чистеньке - cучасна карта