Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхньосадове

Верхньосадове - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Бельбек, за 45 км під обласного центру і за 1,5 км від заліз­ничної станції Верхньосадова. Через село прохо­дить автошлях Сімферополь-Севастоноль. Дво­рів - 550. Населення - 1980 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дальнє, Пироговка, Поворотне, Фронтове й Фруктове.
У Верхньосадовому міститься центральна са­диба радгоспу «Садівник» садово-виноградного напряму. Із 2206,5 га сільськогосподарських угідь виноградники займають 100 га, сади - 285,5 га. З допоміжних підприємств є холодильник на 500 тонн для зберігання винограду, фруктів і ово­чів, цех переробки винограду потужністю 4 тис. тонн. За успіхи в праці 106 трудівників удос­тоєно орденів і медалей Радянського Союзу.
С середня школа, в якій 27 учителів навча­ють 304 учнів, будинок культури із залом на 600 місць, 2 бібліотеки з фондом близько 15 тис. книжок, медпункт, пошта, телеграф, АТС, 2 мага­зини, кафетерій, їдальня.
У селі живуть і працюють 67 комуністів і 97 комсомольців.
Засноване село в середині XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. У 1925 році тут виник ТСОЗ, на базі якого 1930 року ство­рено радгосп «Гігант». Під час Великої Вітчиз­няної війни село знаходилося в зоні активних бойових дій. У дні оборони Севастополя на Дуванкойських висотах у листопаді 1941 року в бою з німецькими танками легендарний подвиг здійс­нили 5 моряків-чорноморців: І. М. Красносельський, Д. С. Одинцов, Ю. К. Паршин, М. Д. Фільченков, В. Г. Цибулько. Всі вони удостоєні зван­ня Героя Радянського Союзу. У Великій Вітчиз­няній війні брали участь 130 жителів села. За участь у партизанському русі орденом Леніна нагороджено П. Д. Безрукова.
У Верхньосадовому відкрито філіал Музею героїчної оборони і визволення Севастополя, діораму і пам'ятник, присвячені подвигу п'яти героїв-чорноморців.
Біля Дальнього виявлено таврський могиль­ник, а поблизу Фруктового - могильник ІІ-ІІІ ст. н. е. (тут розкопано 22 могили).


Дивиться також інші населені пункти району:

.

Верхньосадове - cучасна карта