Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Марфівка

Марфівка - село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 40 км від районного центру, за 10 км від автошляху Сімферополь-Керч, за 20 км від Чорного моря. Дворів - 423. Населення - 1315 чоловік. Сільській Раді також підпорядковані на­селені пункти Краснопілля, Новоселівка, Прудникове.
У Марфівці міститься центральна садиба рад­госпу «Марфівський» - великого багатогалузе­вого господарства, за яким закріплено 12 224 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 7459 га ор­ної землі. 15 радгоспі розвинуті рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в праці 63 трудівників радгоспу відзначено орденами й ме­далями Радянського Союзу.
Тут є восьмирічна школа, де навчаються 283 учні і працюють 20 учителів, бібліотека з фондом 9964 книги, будинок культури із залом на 450 місць ї стаціонарною кіноустановкою, дільнична лікарня, дитячий комбінат, пекарня, 5 магазинів, їдальня. У селі - 54 комуністи й 94 комсомольці.
Село виникло в 30-х роках XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час німецько-фашистської окупації в 1941-1944 рр. у Марфівці діяла підпільна патріотична група. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з ворогом 28 жителів села, з них загинуло 5 чо­ловік, орденами і медалями нагороджено 12 чоловік. У селі встановлено пам'ятник воїнам, які полягли в боротьбі з фашистами.
Неподалік Марфівки виявлено залишки посе­лення доби пізньої бронзи, тут же і поблизу Новоселівки - двох античних поселень IV-III ст. до н. ери.

.

Марфівка - cучасна карта