Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Орлине

Орлине - село, центр сільської Ради. Розташоване у Байдарській долині, на автошляху Севастополь-Ялта, за 35 км від Севастополя. Дво­рів - 537. Населення - 1907 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Гончарне, Кизилове, Колхозне, Новобобрівське, Озерне, Павлівка, Передове, Підгірне, Резервне, Родниківське, Розсошанка, Тилове, Широке.
В Орлиному міститься центральна садиба рад­госпу «Червовий Жовтень», який має 6500 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2673 га орної землі, з них понад 100 га зрошуваних. Це - бага­тогалузеве господарство, яке постачає Севасто­полю і курортам Південного берега Криму моло­ко, мясо, овочі, фрукти. Розвинуті зернове господарство і тютюництво. Від реалізації тютюну
в 1972 році одержано 94 тис., крб. прибутку. Парникове господарство займає 11 га. Працюють консервний потужністю 5 млн. умовних, банок на рік та черепичний заводи. Збудовано водой­мище місткістю 2 млн. куб. метрів води. За ус­піхи в праці 14 трудівників села удостоєно орде­нів і медалей Союзу РСР, серед них доярку У. М. Педич - ордена Леніна.
Є середня школа, де 34 вчителі навчають 549 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 12 тис. примірників, лікарня, поліклініка, аптека, дитсадок і дитясла, комбінат побутового обслуговування, магазин, їдальня.
Первинна партійна організація об'єднує 192 комуністів, комсомольська - 94 членів
влкем.
Виникло село в середині XIX ст. у зв'язку з будівництвом південнобережного шосейного шля­ху. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1920 року місцеві бідняки організували колективні сільськогосподарські ланки по 10 дво­рів у кожній. Пізніше із ланок була створена комуна, а в 1929 році - сільськогосподарська артіль. У роки Великої Вітчизняної війни Бай дарська долина і Орлине стали ареною жорсто­ких боїв захисників Севастополя проти німець­ко-фашистських загарбників. Тут діяв Балаклавський партизанський загін. Партизани дали близько 20 боїв Гітлерівцям, здійснили ряд ди­версій на шосейних шляхах, що вели до обложе­ного Севастополя, проводили розвідку в тилу ворога. Комісаром партизанського загону був захисник Севастополя О. С. Терлецький, який не раз переходив лінію фронту, доставляючи коман­дуванню обложеного міста цінні відомості. О. С. Терлецький у березні 1942 року страчений фашистами.
В Орлиному споруджено пам'ятник героям Приморської армії, які загинули в боях за ви­зволення Севастополя в 1944 році, і обеліск Сла­ви партизанам Криму.
Поблизу сіл Орлиного, Гончарного, Новобобрівського, Павлівки, Передового, Підгірного, Родниківського, Широкого виявлено залишки 25 археологічних пам'ятників, у т. ч. поселення доби палеоліту, мезоліту, неоліту, міді, таврські мо­гильники, середньовічні поселення, могильники VI -VIII ст. Збереглися також залишки середньовічного християнського монастиря (Х- XV ст.). Поблизу села Широкого збереглися руїни укріплених сховищ VIII-X та феодаль­ного замку XII- XIV століть.

.

Орлине - cучасна карта