Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Донське

Донське - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Бештерек (притока Сал­гиру), за 12 км від Сімферополя, поблизу шляху
Симферополь-Феодосія. Дворів - 300. Населен­ня - 982 чоловіка. Сільраді також підпорядковані населені пункти Верхньокурганне, Давидове, Кленівка, Красний Крим, Нижньокурганне й Спокійне.
У Донському розміщена центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 8400 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4114 га орної землі. Основний напрям господарства вироб­ництво овочів, м'яса, молока. Діють консервний завод потужністю 2 мли. умовних банок на рік, холодильник місткістю 500 тонн і виноробний цех. Колгосп не раз був учасником ВДНГ СРСР та Виставки передового досвіду в народному гос­подарсві УРСР, тричі нагороджувався почес­ними грамотами, а також відзначений дипломом ВДНГ СРСР 2-го ступеня.
Тут є середня школа, в якій налічується 340 учнів і працюють 2,5 учителів, бібліотека з книж­ковим фондом 10 тис. примірників, медпункт, дитячий садок, 2 магазини, їдальня, ощадкаса, поштове відділення.
В партійній організації Донського - 50 комуністів. У комсомольській - 45 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до середини 18 ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної вій­ни проти німецько-фашистських загарбників би­лися 150 жителів, з них за виявлені мужність і відвагу 91 нагороджено орденами й медалями СРСР, 48 чоловік загинули за свободу й незалежність Батьківщини.
Поблизу Донського виявлено поселення доби міді, в курганах розкопано 2 поховання доби бронзи.

.

Донське - cучасна карта