Уютне - село, центр сільської Ради, розташоване за 26 км від районного центру і за 6 км від залізничної станції Євпаторія. Через село проходить автошлях Євпаторія-Фрунзівка. Дворів - 516. Населення - 2186 чоловік.
В Уютному міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким
закріплено 4903 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2955 га орної землі. Господарство - багатогалузеве. Спеціалізується на виробництві винограду та молока. Швидкими темпами артіль розвиває овочівництво, особливо виробництво ранніх овочів під синтетичною плівкою. У 1958 році у колішні збудовано виноробний завод потужністю З60 дкл виноматеріалів на рік. Став до ладу холодильник місткістю 600 тонн винограду та фруктів. За досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції колгосп
у 1955, 1956, 1958, 1965 роках був учасником ВДНГ СРСР. За трудові успіхи нагороджено орденом Леніна колишнього голову правління кол- госпу П. А. Ніколаєва, доярок Н. Я. Мірошкіну і К. К. Лиходіївську; орденом Жовтневої Революції-А. К. Галаш, бригадира колгоспу А. Л. Гришаєва. Усього орденами і медалями відзначено 13 чоловік.
У селі працюють восьмирічна школа (З46 учнів, 17 учителів), клуб на 350 місць, широкоекранний кінотеатр, літній кінотеатр, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. примірників, фельдшерський пункт, дитсадок-ясла, їдальня, 2 магазини. Будуються середня школа та будинок культури.
Партійна організація об'єднує 87 комуністів, комсомольська - 42 члени ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці 60-х років 19 ст. Місцеві селяни-бідняки брали участь у встановленні Радянської влади, були бійцями партизанського загону «Червоні каски». Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Партійній організації колгоспу, як найактивнішій у районі, було надано право послати свого делегата на 16 з'їзд ВКП(б). У роки Великої Вітчизняної війни билося з ворогом на фронтах 74 жителі села, з них загинув 31 чоловік, 47 - нагороджені орденами і медалям Союзу РСР. На честь полеглих встановлено обеліск.
В одниму із курганів, розташованих навколо Уютного, розкопано поховання доби бронзи.
Дивиться також інші населені пункти району: