Добре - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Салгиру, за 14 км від Сімферополя поблизу автошляху Сімферополь - Ялта, за 31 км від узбережжя Чорного моря. Дворів - 420. Населення - 1212 чоловік. Сільраді також підпорядковані населені пункти Андрусове, Зарічне, Краснолісся, Краснопечерне, Лозове, Мраморне, Перевальне, Петропавлівка, Піонерське, Привільне, Ферсманове й Чайковське.
У Доброму розміщена центральна садиба радгоспу «Перевальний», за яким закріплено 4970 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2950 га орної землі. Господарство спеціалізується на садівництві. Вирощуються також тютюн, зернові культури, ефіроолійні культури. Розвивається тваринництво. Широко запроваджується на площі понад 250 га пальметне садівництво. Для зберігання фруктів побудовано холодильник місткістю 500 тонн.
У селі є серединя школа, де навчається 475 учнів і працюють 44 вчителі, клуб, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини, їдальня, поштове відділення, ощадкаса.
Партійна організація об'єднує 46 комуністів, комсомольська - 146 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до середини XVIII ст. У роки першої російської революції 1905-1907 рр. тут відбулися селянські заворушення. Радянську владу встановлено в січні 19 і року. Під час громадянської війни багато жителів сіл Салгирської долини, в тому числі й села Доброго, пішли до повстанської армії, якою командував О. В. Мокроусов. 1942 року усе населення Перевального і Краснолісся вступило до партизанських загонів. 36 колишніх партизанів, які проживають на території цієї сільради, нагороджені орденами і медалями. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько-фатистських загарбників билися понад 100 жителів Доброго, з них 27 за бойові подвиги нагороджено орденами й медалями СРСР, 35 чоловік віддали життя за свободу і незалежність Батьківщини.
Поблизу сіл Доброго, Андрусового, Зарічного, Краснопечерного, Лозового, Мраморного, Перевального, Піонерського й Чайковського виявлені 20 археологічних пам'яток. Серед них - стоянка пізнього палеоліту, неолітичне поселення, три поселення і 2 могильники таврів, 3 городища, 4 поселення і 3 курганні могильники скіфів, 4 середньовічні поселення.
Дивиться також інші населені пункти району: