Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Добре

Добре - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Салгиру, за 14 км від Сімферополя поблизу автошляху Сімферополь - Ялта, за 31 км від узбережжя Чорного моря. Дворів - 420. Населення - 1212 чоловік. Сільраді також підпорядковані населені пункти Андрусове, Зарічне, Краснолісся, Краснопечерне, Лозове, Мраморне, Перевальне, Петропавлівка, Піонерське, Привільне, Ферсманове й Чайковське.
У Доброму розміщена центральна садиба рад­госпу «Перевальний», за яким закріплено 4970 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2950 га орної землі. Господарство спеціалізується на садівни­цтві. Вирощуються також тютюн, зернові культури, ефіроолійні культури. Розвивається тваринництво. Широко запроваджується на площі понад 250 га пальметне садівництво. Для зберігання фруктів побудовано холодильник місткістю 500 тонн.
У селі є серединя школа, де навчається 475 учнів і працюють 44 вчителі, клуб, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини, їдальня, поштове відді­лення, ощадкаса.
Партійна організація об'єднує 46 комуністів, комсомольська - 146 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до середини XVIII ст. У роки першої російської революції 1905-1907 рр. тут відбулися селянські заворушення. Радянську владу встановлено в січні 19 і року. Під час громадянської війни багато жителів сіл Салгирської долини, в тому числі й села Доброго, пішли до повстанської армії, якою ко­мандував О. В. Мокроусов. 1942 року усе населення Перевального і Краснолісся вступило до партизанських загонів. 36 колишніх партизанів, які проживають на території цієї сільради, нагороджені орденами і медалями. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько-фатистських загарбників билися понад 100 жителів Доброго, з них 27 за бойові подвиги нагороджено орденами й медалями СРСР, 35 чоловік віддали життя за свободу і незалежність Батьківщини.
Поблизу сіл Доброго, Андрусового, Зарічного, Краснопечерного, Лозового, Мраморного, Перевального, Піонерського й Чайковського виявлені 20 археологічних пам'яток. Серед них - стоянка пізнього палеоліту, неолітичне поселення, три поселення і 2 могильники таврів, 3 городища, 4 поселення і 3 курганні могильники скіфів, 4 середньовічні поселення.

.

Добре - cучасна карта