Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Майське

Майське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 20 км від районного центру й за півкілометра від залізничної станції Азовська. Населення - 1813 чо­ловік. Сільській Раді підпорядковано населені пункти: Ближнє, Защитне, Ларине, Новосільцеве, Октябр, Польове, Табачне, Федорівка й Хлібне.
До Великої Жовтневої соціалістичної революції територія сучасного села належала великому землевласникові Карашайському і використовувалася як пасовища. Після встановлення Радянської влади посилюється приплив переселенців до Криму. 1923 року переселенці, переважно євреї з Вітебської, Могильовської, Гомельсь­кої. Волинської та інших губерній Білорусії й України прибули до села Колая, Щоб оселитися на сусідніх незайманих землях.
Місце для поселення виявилося вдалим. Неподалік майбутнього села була залізнична станція Колай, а також джерело питної води. Жити спочатку довелось
у пристанційних складах Колая, землянках. Протягом 1923-1924 рр. на нівчепі, від залізничної колії виникла вулиця, було закладено перші виноградники й сади. Так утворилося село Хаклай (з староєврейської - земельне угіддя). У ньому налічувалося тоді 54 господарства й 289 жителів. Кожна переселенська сім'я залежно від числа її членів, одержала від 18 до 36 десятин землі. Основним за плі­тям населення стало хліборобство.
Радянський уряд надавав переселенцям кредити, що призначалися для різних потреб. На одну селянську сім'ю держава витрачала близько 500 крб. Подбав про переселенців і Джанкойський відділ охорони здоров'я: з 1925 року жителів обслуговувала Колайська лікарня. Джанкойський райком партії і райвиконком приділили багато уваги питанням побуту населення, всім партійним осередкам району було розіслано план роботи серед переселенців, у якому особлива увага звертайся на бідноту.
1929 року Хаклай перейменовано в Майфєльд (травневе поле). У 1929-1930 рр. ліворуч залізничного шляху виникла ще одна вулиця - тут оселилися новоприбулі з Херсонської області та інших місць України.
На початку 1929 року утворилася Майфельдська сільська Рада (до цього село було підпорядковане Ак-Шеїхській, а потім Колайській сільським Радам). Рада стала керівним центром усього життя села. Багато робили група бідноти та осередок ВЛКСМ із загоном «легкої кавалерії». Організація червоних валок з хлібом державі, проведення передплати державних позик, заготівля сортового насін­ництва, постачання палива школі та лікарні, створення в селі червового кутка, робота кінопересувки - всім цим та багатьма іншими справами займалася сільська Рада, що спиралася на місцевих активістів.
Велику роль відіграли члени сільради в колективізації сільського господарства. В липні 1930 року в південній частині села створюється товариство спільного обробітку землі. У січні наступного року з ініціативи групи бідноти в ТСОЗ об'єдналися 17 селянських господарств північної частини села. У товариствах налічувалося 70 проц. жителів. Невдовзі ТСОЗи реорганізовано в артілі.
Сільська Рада подавала велику допомогу молодим господарствам. Вона організувала збирання першого колективного врожаю влітку 1931 року, разом з колгоспниками встановлювала куркулям тверді завдання продажу хліба держані, приділяла чимало уваги роз'яснювальній роботі серед середняків, які ще не всту­пили до колгоспів.
У січні 1932 року обидва колгоспи об'єдналися в одне господарство «Майфельд». яке налічувало 63 працездатні члени й 239 їдців. Навесні 1932 року всі трудові землеробські господарства (а їх було 68) вступили до колгоспу. В об'єднаному колгоспі збільшилася площа під зерновими. Озиминою в 1932 році було засіяно 540 га, а загальна площа посівів через рік становила 925 га. У ті роки значно зросло пого­лів'я коней; було створено молочнотоварну ферму. З осені 1932 року на ланах колгоспу працювала тракторна бригада Колайської МТС. На площі 40 га заклали
виноградник.
На початку 30-х років у колгоспі було два члени партії. Вони входили
партосередку при Майфельдській сільраді. Безпосередню допомогу колгоспові по цінили комуністи-вчителі, члени партосередку майфельдської та колайської шкіл. Члени партії організували в колгоспі соціалістичне змагання між бригадами та ланками. Це сприяло зміцненню трудової дисципліни: люди дружно виходили на роботу, щодня виконували й


.

Майське - cучасна карта