Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхоріччя

Верхоріччя - село, центр сільської Ради. Розташоване на річці Качі, за 16 км від район­ного центру і залізничної станції Бахчисарай. Через село проходить автошлях Бахчисарай - Шовковичне. Дворів - 255. Населення - 735 чо­ловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Баштанівка, Загірське, Кудрине, Лісникове, Маніине, Охотниче, Передущельне, Синапне, Шахти, Шовковичне.
У Верхоріччі міститься садиба садівницького радгоспу «Долинний», за яким закріплено 2450 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 501 га орної землі. У радгоспі вирощуються також тю­тюн, овочі, розвинуте тваринництво. Побудовано холодильник на 1000 тонн. За успіхи в праці 23 жителі села удостоєно орденів і медалей Союзу РСР.
У середній школі села 32 вчителі навчають 406 дітей. Є клуб, бібліотека з книжковим фон­дом 10 тис. примірників, медпункт, дитячий садок, пошта, готель з їдальнею, 2 магазини, май­стерня побутового обслуговування.
Партійна і комсомольська організації села об'єднують 33 комуністів і 45 членів ВЛКСМ.
Виникло село у другій половині XIV ст. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. У Великій Вітчизняній війні брало участь 145 жителів села, з них 29 відзначено орденами й медалями Союзу РСР. На могилі воїнів, які за­гинули за визволення села, спорудяено обеліск.
Біля сіл Верхоріччя, Баштанівки, Кудрнного, Лісникового, Машиного, Передущельного і Шов­ковичного виявлено залишки багатьох археологічних пам'ятників, у т. ч. поселення доби палео­літу, неоліту, міді, бронзи, таврського і антич­ного часів, двох таврських могильників, а також шести середньовічних поселень, трьох могиль­ників, рештки двох замків - Тепе-Кермен, Киз-Кермен.

.

Верхоріччя - cучасна карта