Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Амурське

Амурське - село, центр сільської Ради. Розташоване за 30 км від районного центру і за кілометр від залізничної станції Елеваторна. Дворів - 586. Населення - 2143 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Іскра, Новозуївка, Новоіванівка, Новоолексіївка й Цвіткове.
У Амурському міститься центральна садиба  колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 7477 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5415 га орної землі. Розвинуті рільництво, тваринництво, виноградарство, садівництво. Є винозавод, консервний цех по переробці овочів і фруктів потуж­ністю 1,5 млн. умовних банок, холодильник місткістю 1000 тонн. Досягнення колгоспу відзначені дипломами ВДНГ СРСР у 1967-1968 рр. За трудові успіхи нагороджено орденами і медалями 53 чоловіка, серед них орденом Жовтневої Революції - доярку М. Д. Димченко, орденом Трудо­вою Червового Прапора - бригадира І. Ф. Ма­лого, керуючого відділком Д. К. Чекаренка і доярку Л. Д. Попову.
Є середня школа, де 43 вчителі навчають 545 дітей, будинок культури із залом на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. примірників, дитсадок, магазин, стадіон. Прове­дений водопровід.
Партійна організація об'єднує 61 комуніста, комсомольська - 48 членів ВЛКСМ.
Виникло село у 60-х роках XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни на фронтах бився з
ворогом 51 житель села, в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками загинуло 33 чоловіка. Всі учасники війни нагороджені орденами і медалями. На честь воїнів-односельців, які від­дали життя за свободу і незалежність Батьківщини, встановлено обеліск.
У селі споруджено пам'ятник С. М. Кірову.
У Новоіванівці виявлено залишки поселення
доби неоліту.

.

Амурське - cучасна карта