Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зоркине

Зоркине - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру та від залізничної станції Нижньогірська. Дворів - 279. Населення - 983 чоловіка. Сільській Раді також підпорядковані села Межове, Ніжинське, Ши­роке.
У Зоркиному міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», за яким закріплено 5162 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4194 га орної землі (зрошуваних - 1337 га). Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві, садівництві, вирощуванні зернових культур і овочів. За успіхи, досягнуті
у збільшенні виробництва сільськогосподарської
продукції, 20 трудівників колгоспу нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу, серед них ордена Леніна удостоєно комбайнера І. М. Глущука, голову колгоспу І. О. Тригубова нагороджено орденом Леніна і орденом Жовтне­вої Революції.
У селі с восьмирічна школа, в якій навчають­ся 327 учнів і працюють 19 учителів; будинок культури із залом на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 10,9 тис. примірників, мед­пункт, дитячий комбінат, магазин, їдальня, пошта, ощадна каса. За післявоєнні роки село майже повністю оновилось. Тільки за 1966-1972 рр. зведено 110 будинків.
Партійна організація об'єднує 35 комуністів, комсомольська - 18 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до початку XIX, ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної вій­ни 33 жителі села захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників, 9 з них заги­нуло. Всі учасники війни нагороджені орденами і медалями СРСР. На честь воїнів-односельців, полеглих у боях проти гітлерівців, встановлено обеліск.
У квітні 1970 року в центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

.

Зоркине - cучасна карта