Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Охотське

Охотське - село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 13 км від районного центру і заліз­ничної станції Нижньогірська, біля автошляху Нижньогірський- Ізобільне. Дворів - 497. Насе­лення 1574 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Кирсанівка, Родники, Цвітуще.
У Охотському міститься центральна садиба колгоспу «Гвардієць», за яким закріплено 3118 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2280 га орної землі (1275 га зрошуваної). Господарство спеціалізується на вирощуванні рису, овочів, розвинуто також тваринництво. За тру­дові усніхи 24 колгоспників нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу, у т. ч. ордена Леніна удостоєно бригадира тваринниць­кої ферми І. П. Литвиненка, тракториста П. Ф. Стаценка, ордена Жовтневої Революції - доярку Н. П. Пузачову.
Є середня школа, в якій навчаються 472 учні і працюють 20 учителів, клуб із стаціонарною установкою і залом на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 13,7 тис. примірників, мед­пункт, дитячий комбінат, їдальня, 3 магазини, пекарня, побутова майстерня, пошта, ощадна Каса.
У селі працюють 58 комуністів і 32 комсомольці.
Село відоме з другої половини XVIII ст. Радянська влада встановлена у січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни боролись проти фашистів 90 жителів села, з них 59 загинули, нагороджено орденами і медалями СРСР 59 чоловік. Встановлено пам'ятник воїнам-оддносельцям, які полягли в боях проти фашистів.
Поблизу Охотського знайдено 2 кам'яні скульптури («баби») кочівників ХІ-XII століть.

.

Охотське - cучасна карта