Миколаївка - село, центр сільської Ради, розташоване на західному узбережжі Чорного моря, за 38 км від Сімферополя та за З0 км від залізничної станції Саки. Дворів - 548, населення - 1990 чоловік. Сільраді підпорядкивапі населені пункти Вінницьке, Ключове, Олександрівка, Петрівка, Роздолля й Теплівка.
У Миколаївці розміщена центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріплено 12 252 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8620 га орної землі. Господарство - багатогалузеве. Спеціалізується на виробництві овочів, фруктів, винограду, зерна, продуктів тваринництва. Діють виноробний завод, який перероблює до 1200 тонн винограду за сезон, консервний завод потужністю 1,5 млн. умовних банок на рік та холодильник місткістю 500 тонн. За трудові успіхи 25 передовиків сільського господарства нагороджено орденами й медалями СРСР.
За високі досягнення у бджільництві колгосп
1957 року удостоєно бронзової медалі Всесоюзної виставки сільського господарства, промисловості і будівництва.
У селі є восьмирічна школа, в якій 26 учителів навчають 447 учнів і палац культури із залом на 800 місць, бібліотека з книжковим фондом 13,6 тис. примірників, дитячий садок-яслі, 4 магазини, їдальня, відділення зв'язку.
Партійна організація Миколаївки об'єднує 88 комуністів, комсомольська - 65 членів ВЛКСМ.
Село засноване 1857 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1930 року організовано колгосп. У жовтні 1941 року поблизу Миколаївки героїчно билася з фашистами артилерійська батарея, захищаючи підступи до Севастополя. У нерівному бою батарея була знищена ворогом. Кількох поранених бійців врятували жителі села М. А. Матюхова, Н. В. Ляшенко і О. С. Пренко. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників боролися 87 односельців, з них 56 за бойові подвиги нагороджено орденами й медалями СРСР. 38 чоловік загинули за свободу і незалежним. Батьківщини. У селі встановлено пам'ятник героям-чорноморцям і пам'ятник жителям, полеглим на фронтах громадянської і Великої Вітчизняної воєн.
Біля Миколаївки виявлено неолітичне поселення та кургани доби бронзи, поблизу Вінницького - скіфське поселення.
Дивиться також інші населені пункти району: