Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

Миколаївка - село, центр сільської Ради, розташоване на західному узбережжі Чорного моря, за 38 км від Сімферополя та за З0 км від залізничної станції Саки. Дворів - 548, населення - 1990 чоловік. Сільраді підпорядкивапі населені пункти Вінницьке, Ключове, Олександрівка, Петрівка, Роздолля й Теплівка.
У Миколаївці розміщена центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріплено 12 252 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8620 га орної землі. Господарство - багатогалузеве. Спеціалізується на виробництві овочів, фруктів, винограду, зерна, продуктів тваринництва. Діють виноробний завод, який перероб­лює до 1200 тонн винограду за сезон, консервний завод потужністю 1,5 млн. умовних банок на рік та холодильник місткістю 500 тонн. За трудові успіхи 25 передовиків сільського господарства нагороджено орденами й медалями СРСР.
За високі досягнення у бджільництві колгосп
1957 року удостоєно бронзової медалі Всесоюзної виставки сільського господарства, промисловості і будівництва.
У селі є восьмирічна школа, в якій 26 учителів навчають 447 учнів і палац культури із за­лом на 800 місць, бібліотека з книжковим фондом 13,6 тис. примірників, дитячий садок-яслі, 4 магазини, їдальня, відділення зв'язку.
Партійна організація Миколаївки об'єднує 88 комуністів, комсомольська - 65 членів ВЛКСМ.
Село засноване 1857 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1930 року організовано колгосп. У жовтні 1941 року поблизу Миколаївки героїчно билася з фашистами артилерійська батарея, захищаючи підступи до Севастополя. У нерівному бою батарея була знищена ворогом. Кількох поранених бійців врятували жителі села М. А. Матюхова, Н. В. Ляшенко і О. С. Пренко. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників боролися 87 односельців, з них 56 за бойові подвиги нагороджено орденами й медалями СРСР. 38 чоловік загинули за свободу і незалежним. Батьківщини. У селі встановлено пам'ятник героям-чорноморцям і пам'ятник жителям, полеглим на фронтах громадянської і Великої Вітчиз­няної воєн.
Біля Миколаївки виявлено неолітичне поселення та кургани доби бронзи, поблизу Вінницького - скіфське поселення.

.

Миколаївка - cучасна карта