Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комишева Бухта

Комишева Бухта - селище міського типу, центр селищної Ради, найбільший рибний порт Криму. Розташована на березі Чорного моря, за 13 км від Севастополя, з яким сполучена тролейбусною трасою. Населення - 11,7 тис. чо­ловік.
У селищі розміщені: Севастопольське рібопромислове виробничо об'єднання «Атлатика», Південне виробниче управління рефрижератор­ного і транспортного флоту «Південрибхолодфлот» і риболовецький колгосп «Шлях Ілліча». До об'єднання «Атлантика» входять: траловий флот, судноремонтний завод, рибоконсервний комбінат і морський рибний порт. «Атлантика» має 46 суден для промислів у тропічних водах, а також нові рибоконсервні траулери, кращі в світі за своїм технічним і навігаційним обладанням. Із 10-тисячного колективу об'єднав ті близько 3 тис. чоловік - ударники комуністичної праці. Звання колективу комуністичної праці ви­сить 9 промислових суден та фабрика знарядь вилову. Тут працюють кавалери ордена Леніна - старший інженер лабораторії НОП А. В. Буряченко, капітан-директор ПДПКЗ (плавучого до­бувного переробного консервного заводу) «Наталія Ковшова» С. В. Неробов. Колектив трало­вого флоту удостоєно Ленінської Ювілейної Почесної Грамоти ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС. За успіхи у виконанні семирічного плану колектив морозильно-риболовецького траулера «Жуковський» нагороджений орденом Трудового Чер­воного Прапора.
За досягнення високих результатів у всесоюзному змаганні на ознаменування 50-річчя утворення Союзу РСР колектив об'єднаная «Атлантика» нагороджено Ювілейним Почесним Зна­ком ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС.
У «Південрибхолодфлоті»  32 судна, які обслуговують добувний флот. За ударну працю
292 члени колективу управління удостоєно урядових нагород. Знання Героя Соціалістичної Праці присвоєно капітану транспортно-рефрижираторного судна «Слава Севастополя» Н. 3. Веселкова і начальникові управління Є. А. Алісову. Начальника механо-суднової служби А. В. Ралле нагороджено орденом Жовтневої Револю­ції. Звання ударників комуністичної праці носять 1098 чоловік, колективів -  35 бригад і вахт, екіпажі трьох суден.
За трудові досягнення на ознаменування 50-річчя утворення СРСР колектив «Південрибхолодфлот» нагороджено Ювілейною Почесною Грамотою ЦК КП України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР і Української Респуьліканської Ради професійних спілок.
Риболовецький колгосп «Шлях Ілліча» прова­дить промисли в Чорному і Азовському морях. Створено рибоколгоси 1929 року.
У Комишевій Бухті є середня та восьмирічна школи, де  90 учителів навчають 2140 учнів, ди­тяча музична школа (200 учнів і 25 учителів), школа робітничої молоді, в якій без відриву від виробництва навчаються 120 юнаків і дівчат. Працюють кінотеатр, амбулаторія, аптека, 5 ди­тячих дошкільних закладів, поштове відділення, будинок побуту, 7 магазинів, кафе, їдальня. Обладнані пляж та стадіон.
6 первинних партійних організацій об'єдну­ють 3 тис. комуністів, 4 комсомольські - 3 тис. членів ВЛКСМ.
Будівництно селища почалося 1952 року у зв'язку із створенням бази Азово-Чорноморського басейну по вилову й переробці риби.

Дивиться також інші населені пункти району:

.

Комишева Бухта - cучасна карта