Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краснознам’янка

Краснознам'янка - село, центр сільської Ради. Розташована за 45 км від районного цент­ру і за 13 км від залізничної станції Елеваторна. Дворів - 311. Населення - 992 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Єльня, Краснівка, Радужне, Рогове, Симоненко, Тимошенко й Трактове.
У Краснознам'янці міститься центральна са­диба колгоспу «Краснознам'янський», за яким закріплено 10 246 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8567 га орної землі. Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві. За трудові успіхи орденами і медалями нагороджено 48 чоловік, серед них орденом Леніна - чабана Д. О. Піуна, доярку К. В. Димченко, комбайнера М. С. Антоненка.
У селі є середня школа, де навчаються 530 учнів і працюють 26 учителів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 6,5 тис. примірників, лікар­ня, аптека, дитячий комбінат, їдальня, два мага­зини, пошта, ощадкаса, швейна майстерня.
У партійній організації села - 97 комуністів, у комсомольській - 64 члени ВЛКСМ.
Краснознам'янка заснована 1929 року в зв'яз­ку з організацією Сімферопольського зернорад­госпу. У 1930 році тракторна колона радгоспу в складі 200 чоловік, яка брала участь у збиран­ні врожаю в Сибіру, нагороджена орденом Ле­ніна. 1931 року радгосп відвідав М. І. Калінін, він вручив бригаді орден Леніна.
31 житель села бився з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 21 нагороджений орденами і медалями Союзу РСР, 9 полягли смертю хоробрих за Батьківщину. В районі села загинули в нерівному бою з фашистами льот­чики А. І. Ляховицький, П. І. Шишкін. На братській могилі льотчиків споруджено пам'ятник. Біля с. Трактового встановлено пам'ятник 164 політпрацівникам Червоної Армії, ростріляних окупантами 1943 року в таборі військовополонених.
У селі є пам'ятник В. І. Леніну.

.

Краснознам’янка - cучасна карта