Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сизівка

Сизівка - село, центр сільської Ради. Розташована за 39 км від районного центру і залізнич­ної станції Саки та за 4 км від автошляху Сімферополь-Армянськ. Дворів - 476. Населення - 1622 чоловіка. Сільраді підпорядковані, також на­селені пункти Водопійне, Дальнє, Журавлівка, Іллінка, Лугове.
У Сизівці міститься центральна садиба державного племінного заводу «Чорноморський» - великого багатогалузевого господарства, яке спе­ціалізується на виробництві тонкорунної та напівтонкорунної вовни і баранини. Із 22 247 га сільськогосподарських угідь, закріплених за ним, 12 607 га орної землі. За успіхи в праці 23 жи­телів села удостоєно орденів та медалей Союзу РСР. Тут живуть знатний чабан, кавалер ордена Леніна А. М. Петриченко, відзначений у 1965 році дипломом ВДНГ СРСР, Герой Соціалістичної Праці С. Є. Бем; орденами Леніна і Жовтневої Революції нагороджено чабана М. К. Танасогло.
У селі - середня школа, в якій 28 учителів навчають 567 дітей, при школі працює інтернат на 70 місць. Є клуб, широкоекранний кінотеатр, літній кіиомайданчик, бібліотека з фондом 8 тис. книжок, лікарня, дитсадок-ясла, три магазини, їдальня, майстерні побутового обслуговування.
На обліку в партійній організації - 93 комуністи, у комсомольській - 72 члени ВЛКСМ.
Засноване село в середині XIX ст. Радянську владу встановлено у січні 1918 року. 1920 року тут організовано опорно-показове радянське господарство «Саї» з агроцентром, машинно-прокатною станцією та зерноочисним пунктом. З 1931 року радгосп розводить цигайських овець.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билося з німецько-фашистськими загарбниками 50 жите­лів села, 16 з них загинуло у боротьбі з гітлерів­цями, 34 нагороджено орденами і медалями Союзу РСР. На честь воїнів-односельців, які від­дали життя за визволення Батьківщини, встановлено обеліск.

.

Сизівка - cучасна карта